Prvi korak ka Riju napravljen: Srbija dobila Portoriko uz egzibicije u drugom poluvremenu! (FOTO) (VIDEO)

1. kolo kvalifikacija za oi

Sva dešavanja, pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš "lajv-blog"
Objavljeno: 23:46h

Od tog momenta se disalo lakše i naši momci su pokazali sve svoje kvalitete, a samim tim i prelomili meč u trećoj deonici. U serijama su igrali Kalinić i Bogdanović i pred poslednjih deset minuta imali smo prednost od 18 poena razlike - 69:51.

U poslednjoj deonici izabranici Saleta Đorđevića uspevaju da održavaju prednost od oko 20 koševa razlike sve do šestog minuta četvrtine kada Portoriko stiže do serije od 7:0. Tokom poslednjeg minuta meča Srbija spušta gas, Portoriko smanjuje na šest poena razlike, ali to je bio poslednji trzaj. Konačan rezultat bio je 87:81.

Treba istaći atraktivnu i efikasnu partiju Nedovića u poslednjij deset minuta.

Timska igra naše ekipa došla je do izražaja - Najefikasniji bio je Nedović sa 14 poena, a po 12 postigli su - Bogdanović (sedam skokova, pet asistencija), Kalinić, Birčević i Jokić (osam skokova). Teodosić je dodao devet poena uz šest asisistencija.

Kod gostiju je dominirao Holand sa 21 poenom, a najveću pomoć imao je u je u Barei, Vasalu, i Ramosu koji su postigli po 12.

Sva dešavanja, pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš "lajv-blog".