VRATIO SE ITALIJANSKI FUDBAL POSLE KORONE! JUVE JURI TRIPLETU: Stara dama preko Milana do finala Kupa!
Stadion Juventusa bez publike, Foto: AP

POLUFINALE

Ekipa Mauricija Sarija i dalje je u igri za sva tri trofeja

Juventus se plasirao u finale Kupa Italije. Bjankoneri su večeras u prvoj utakmici nakon tri meseca ugostili Milan u revanšu polufinala, a susret je na kraju završen bez golova (0:0). Juve je otišao u finale zbog gola u gostima iz prvog meča.

Juventus je od prvog minuta krenuo žestoko prema golu Milana. Šanse su se redale pred Donarumom, a u 16. minutu je viđena najveća na utakmici. Konti je igrao rukom u kaznenom prostoru, Danijele Orsato je pokazao ne penal, a odgovornost preuzima Kristijano Ronaldo. Međutim, pogodio je stativu i ostalo je 0:0.

Nekoliko sekundi kasnije Milan ostaje s igračem manje. Ante Rebić neoprezno startuje nad Danilom, a Orsato mu pokazuje direktan crveni karton.

Bezopasan je Milan bio u prvom poluvremenu. Nisu napravili ništa pred golom Juventusa, a s druge strane su se dobro branili i na odmor se otišlo bez golova.

Inače, Paulo Dibala koji je četiri puta bio pozitivan na koronavirus oporavio se i nastupio je na ovom meču.

Sutra se igra i drugo polufinale u kojem će se sastati Napoli i Inter.