BERON I PANTER UNIŠTILI MAKABI: Zvezdin san o TOP 8 i dalje traje!

evroliga, 28. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 20:57h

Košarkaši Crvene zvezde su pred svojom publikom savladali Makabi iz Tel Aviva rezultatom u okviru 28. kola Evrolige - 92:76.

Ovo je 11. pobeda izabranika Dragana Šakote i koliko vam neverovatno to zvučalo i dalje nisu izgubili šansu za TOP 8.

Već od početka susreta videla se želja crveno-belih momaka da pruže dobru partiju, a to je najbolje pokazao Bili Beron i sa četiri trojke u prvoj četvrtini napravio prvu osetnu prednost svom timu.

U nastavku meča se crveno-beli nisu zaustavljali, pa su do poluvremena ubacili ukupno deset šuteva van linije sa 6,75.

Treća četvrina je bila i presudna što se tiče pobednika ovog susreta. Ekipa srpskog šampiona je za samo nekoliko minuta napravila velikih +19 i pokazala Makabiju da pobeda ipak ostaje u Beogradu.

Do kraja meča crveno-beli su održavali prednost i slavili važan trijumf za samopouzdanje pred mečeve koji im slede na dva fronta.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili Panter i Beron sa po 22 koša, dok je za Makabi najraspoloženiji bio Dorsi i ubacio 19 poena.

U narednom kolu Zvezda ide na noge Realu, 12. marta.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog".

40. minut - Sve je gotovo! Zvezda je pobedila rezultatom 93:76 i ostala u trci za TOP 8.

38. minut - Lepo zakucavanje Davidovca za 89:73.

33. minut - Panter je pružio odličnu partiju večeras i Zvezda zahvaljujući njemu povećava razliku nad Makabijem.

1 / 3 Foto: Emilija Jovanović

30. minut - Kraj treće deonice. Visoka prednost Zvezde zahvaljući sjajnim šuterskim sposobnostima njenih košarkaša.

28. minut - Kakva trojka Kevina Pantera uz zvuk sirene! 72:51 je najveća prednost srpskog šampiona na ovom meču.

24. minut - Rapsodija košarkaša Zvezde u trećoj deonici. Crveno-beli imaju čak +18.

21. minut - Crveno-beli nastavljaju da igraju dobru košarku. Vode rezultatom 53:46.

1 / 6 Foto: Emilija Jovanović

20. minut - Kraj prvog poluvremena. Zvezda ima +6 nakon druge deonice. Pogodila je čak 10 trojki i vodi 49:43.

19. minut - Malo se usporio ritam, ali ekipa Dragana Šakote i dalje ima prednost.

14. minut - Dorsi pogađa za tri i smanjuje prednost Zvezde na 35:30.

11. minut - Gde je stao u prvoj deonici, tu je i započeo drugu. Peta trojka za Berona!

10. minut - Kraj prve četvrtine: Crveno-beli vode rezultatom 27:20.

6. minut - Zvezda dominira i vodi sa 23:14.

5. minut - Kili Beron - 14 poena, tj. 4 trojke

3. minut - Crveno-beli imaju prednost od 5:2 na startu meča.

19.00 - Pоčela je utakmica.

18.45 - Makabi ima podršku i to prilično glasnu. Oko 10-ak navijača je zauzelo svoja mesta i krenulo sa navijanjem.

18.40 - Košarkaši Makabija su izašli na zagrevanje, a među njima je i mladi Deni Avdija, sin nekadašnjeg igrača crveno-belih Zufera.

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs

18.35 - Ne očekuje se veliki broj navijača na Novom Beogradu. Oko pola sata pred početak meča, dvorana je izuzetno prazna i jedva 1.000 ljubitelja košarke je na svojim mestima.

1 / 4 Foto: Espreso.co.rs

18.30 - U Beogradskoj areni je i čuveni bivši košarkaš Makabija Nikola Vujčić

18.20 - Legende Crvene zvezde koje su 1974. godine osvojile prvi evropski trofej se nalaze u Areni i imaju specijalna mesta.