ZVEZDA KAO DA SE UPLAŠILA OD POBEDE: Fener slavio posle drame u Istanbulu, crveno-beli propustili veliku priliku!
Fenerbahče - Zvezda, Foto: Starsport©

evroliga, 27. kolo

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš portal

Objavljeno: 20:51h

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Crvenu zvezdu posle drame rezultatom 66:63!

Kanarinci su tako uspeli da prežive, iako nisu bili na nivou.

Crveno-beli su pružili jednu sjajnu partiju, pre svega u odbrani i tako podsetili na one dane kada ih je predvodio Dejan Radonjić.

Od samog starta utakmice domaći su umali rezultatsku kontrolu. Razlika je sve do trećeg perioda iznosila oko pet poena, ali tim Željka Obradovića nije dozvoljavao rivalu da povede.

Situacija se menja u trećoj deonici u kojoj Zvezda stiže do svoje prve prednosti.

Tada je na delu bila pomenuta granitna odbrana, a crveno-beli Turcima nisu dozvolili da daju koš punih pet minuta na otvaranju drugog poluvremena.

Usledila je prava "koš za koš" igra, pa se u poslednji deset minuta ušlo u egalu.

Bilo je naizvesno do samog kraja, ali je onda večeras fenomenalni Lorenco Braun upropastio tri napada za redom.

Nikola Kalinić je pogodio sa distance za 66:63 40 sekundi pre kraja i tada odlučio meč.

Trojku za produžetak promašio je Perperoglu.

Treba istaći i da je sjajno igrao Džejms Gist koji je od svog dolaska na Mali Kalemegdan pod paljbom navijača zbog slabih izdanja. Skakao je u napadu, zakucavao i maltretirao rivale kada je stigao. Na kraju je imao osam poena.

Već je postalo standardno da su najbolji u redovima Zvezde Lorenco Braun i Kevin Panter. Oni su ubacili po 14 poena. Dok je bio u igri sjajn je bio i Jagodić Kuridža koji se povredio u drugom poluvremenu i brojao je do osam poena.

Kod Fenera jedini dvocifren bio je Nikola Kalinić sa 10 poena.

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš portal!

63:66 - KRAJ MEČA! Perperoglu je promašio trojku za produžetak! Šteta!

63:66 - Kalinić pogađa trojku i čini se rešava ovu utakmicu! Sudije posle gledanja snimka pokazuju da je ipak dvojka! Promašio je De Kolo trojku, 13 sekundi do kraja, Zvezda ima poslednji napad.

63:64 - Veseli pogaša dva bacanja posle faula Lazića.

63:62 - Panter ponovo pogaša, ovaj put dva bacanja.

61:60 - Panter je spojio Brauna sa košem, vodi Zvezda!

59:60 - Čovek za velike i bitne momente - Kevin Panter! Trojka na vreme!

56:60 - Veseli pogađa sada uz faul Brauna. Reaguje Gavrilović tajm-autom.

56:58 - Nando de Kolo posle ulaza donosi prednost Feneru.

56:56 - Trojka i Lea Vestrmana sada.

56:53 - Osmi poen Gista i dodatno bacanje!

53:53 - Sam kao duh Kalinić u reketu i poentira lagano.

53:51 - Ide Panter!

51:51 - Gotova je i treća deonica! Drama u Istanbulu!

51:49 - Panter! Odmah pogađa!

49:49 - Ponovo Braun, 12. poen! Ulazi i Panter.

47:49 - Sada sjajan prodor Kalinića i ponovo vode Turci.

47:47 - Ekspresan povratak Fenera!

43:47 - Ponovo Lorenco! Najveća prednost!

43:45 - Dikson posle pet minuta postiže prve poene za Fener u nastavku. Neutrališe to odmah osmim poenom Braun.

41:43 - Prvo vođstvo Zvezde! Gist 2+1, ali promašuje bacanje!

41:41 - Kakav ulaz Brauna! Nerešeno je!

39:41 - I sada se povredio Kuridža! Iznet je sa terena!

39:41 - Jagodić Kuridža ponovo lepo. Raspoložen je veoma ovaj momak!

37:41 - GOTOVO JE PRVO POLUVREME! I dalje je živa utakmica!

34:41 - Nepotreban faul Brauna nad Datomeom i Italijan realizuje tri bacanja.

34:38 - Kakva blokada Kuridža nad Veselim! Restartovao ga je nazad za Češku!

31:34 - Veseli 2+1.

26:32 - Vilijams sa bacanja prekida sušni period.

26:30 - Tvrde odbrane na obe strane, prolazi vreme, rezultat se ne menja.

26:28 - Novi poeni Gista!

24:28 - Kakvo zakucavanje Džejmsa Gista!

20:22 - Ali Kevin Panter pogađa trojku uz zvuk sirene! Kraj prve deonice!

17:22 - Nikola Kalinić poentira posle očiglednih koraka.

17:20 - Bobi Dikson sada pogađa ishitrenu trojku.

17:17 - Protok lopte kao da je Greg Popović trener! Pogađa na kraju sjajnog napada Lorenco!

15:17 - Kakva trojka Davidovca! -2!

12:17 - Lepo rešava Kuridža, raspoložen je za igru. Sa druge strane Mahmutoglu je namestio ruku, ne maši dečko.

8:14 - Prvi poeni Datomea.

8:10 - Vratila se Zvezda! Lorenco Braun pogađa od tablu u stilu Dejana Bodiroge.

4:10 - Kuridža pogađa i odgovara na trojku Mahutoglua.

0:7 - Pomalo nervozno i uplašeno ušli su crveno-beli u meč. Otuda i osetna razlika. Lorenco je sada malo isforsirao šut za tri i nije pogodio. Lepo radi tandem Vestrman - Lovernj.