MEGA SERIJA ZA POBEDU MEGE: Izabranici Dejana Milojevića sve bliže opstanku!

aba liga, 20. kolo

Košarkaši Mega Bemaxa ostvarili su važnu pobedu u borbi za opstanak u ABA ligi - 87:76.

Mega je u nedeljnom matineu pred svojim navijačima savladala Igokeu i zadržala pobedu više u odnosu na Zadar. Igrači Dejana Milojevića imali su 12 poena prednosti posle prve četvtine, na početku druge bilo je i +19, ali su uporni gosti iz Laktaša u poslednju četvrtinu preneli samo poen minusa.

Neizvesnost je trajala do 37. minuta i rezultata 73:76 kada je Mega napravila seriju 14:0 i prelomila meč.

Megu je predvodio Kendrik Peri sa 19 poena i 7 asistencija, Atić je ubacio 16, a Simonović i Cerovina po 11 poena. Kod Igokee Đorđe Gagić je postigao 21 poen uz 10 skokova, Evans je dodao 19, a Tomas 13 poena.

Posle ove pobede Mega ima 6 pobeda i 14 poraza, kao i Krka, dok je Cibona na istom broju pobeda pred današnji duel sa Primorskom. Igokea ima 7-13, a Zadar 5-15.