PARTIZAN NA POBEDU OD 1. MESTA: Još jedno brutalno izdanje crno-belih! Krka nije imala šansu!
Krka - Partizan, Foto: Starsport©

aba liga

Sva dešavanja sa meča po četvrtinama ste pratili na Espreso.co.rs

Objavljeno: 19:51h

Košarkaši Partizana savladali su ubedljivo Krku u Novom Mestu sa 76:61 i tako došli na jednu pobedu od osvajanja prvog mesta regularnog dela ABA lige!

Pitanje pobednika je rešeno već u prvom poluvremenu kada su crno-beli imali prednost od 20 poena prednosti.

Odlično su izabranici Anree Trinkijerija odigrali na obe polovine - odbrana je besprekorno funkcionisala, igrači su bili veoma požrtvovani kao da se radi znatno većoj utakmici nego što je ova - između ostalog, to je ono i na čemu insistira Andrea Trinkijeri.

Odličnu napadačku rolu imao je i Stefan Birčević koji je za tri četvrtine ubacio 17 poena uz samo jedan promašaj iz igre. Dao je i četiri trojke.

Na kraju, u poslednjoj četvrtini, tačku na meč stavio je Markus Pejdž.

Birčević je bio najefikasniji sa 17 poena (2/2 za dva, 4/5 za tri i 1/2 sa penala), a dvocifren je bio i Markus Pejdž koji je postigao 12 poena.

Na drugoj strani su se istakli Dalibor Đapa sa 16 poena i Jure Balažič i Marko Jošilo koji su ubacili po 10 poena.

Sva dešavanja sa meča po četvrtinama ste pratili na Espreso.co.rs!

ČETVRTA ČETVRTINA 61:76

Opao je intenzitet meča u poslednjoj deonici, što je i logično jer je pobednik odavno bio poznat.

Opustili su gas crno-beli, ali Slovenci nisu uspeli da malo ublaže ubedljiv poraz.

Zanimljivo da je Đapa pravo niotkuda oživeo i na kraju došao do 16 poena. Sa druge strane Markus Pejdž je svojim poenima rešio sve dileme.

Crno-belima sada fali samo još jedan trijumf da obezbede prvo mesto.

TREĆA ČETVRTINA 38:58

Košarkaši Krke kao da su se uplašili visokih igrača Partizana i bukvalno beže od reketa. Igra im se zasniva na forsiranju trojki i to se naravno ne isplaćuje.

Osim serije od 6:0 koju su napravili početkom deonice nisu pokazivali znakove života.

Stefan Birčević je nastavio da briljira i ima 17 poena, 4/5 za trojke i 2/2 za dva poena!

Brajan Angola pokazje kvalitet, imao je i jednu sjajnu ukradenu loptu, a potom i zakucavanje iz kontre.

DRUGA ČETVRTINA 27:47

Ludih 10 minuta u novom mestu! Prvo je Krka imala seriju od 7:0 i bila je blizu da se rezultatski vrati u meč, a onda je krenulo crno-belo ludilo!

Krenuli su da pogađaju Jaramaz, Birčević i kompanija trojke kao od šale i došli do serije od 13:0!

Prenost je sada kao što vidite ogromna i najverovatnije da je već sada rešeno pitanje pobednika.

Stefan Birčević briljira sa 12 poena.

PRVA ČETVRTINA 15:25

Krka je odigrala prvih pet minuta deonice u egalu, imala i prednost, ali onda Partizan pali mašinu. Stegnuta je odbrana, igrači su odigrali izuzetno agresivno i potpuno paralisali protivnika.

U napadu su bili veoma raznovrsni i otuda efikasnih deset minuta. Nikola Janković ima sedam poena, a Birčević pet.

Marko Jošilo sa druge strane ima četiri poena.