MEKFADEN ŠOKIRAO KOKOŠKOVA U POSLEDNJEM MINUTU: Srbija poražena od Gruzije u Pioniru, Zagorac promašio produžetak!

2. kolo kvalifikacija

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv blogu"

Objavljeno: 19:11h

Veliko iznenađenje priredila je Gruzija u dvorani "Aleksandar Nikolić", pošto je savladala reprezentaciju Srbiju rezultatom 94:90.

Niko ovo nije očekivao... Heroj pobede Gruzije je Mekfaden, koji je pogodio ključnu trojku u poslednjem minutu posle koje nismo uspeli da se vratimo. Rade Zagorac je promašio šut za produžetak u pretposlednjem napadu i tada je bilo jasno ćemo pretrpeti šokantan poraz.

Neverovatni Mekfaden je postgao čak 33 poena, bio je nerešiva enigma za odbranu Srbije i zajedno sa Šermandinijem jedan je od najzaslužnijih za pobedu Gruzije.

1 / 15 Foto: Emilija Jovanović

Izabranici Igora Kokoškova su vodili tokom većeg dela utakmice, ali su odigrali veoma loše drugo poluvreme, što su gosti umeli da iskoristie. Delovalo je na početku da će ovo biti rutinska pobeda za Srbiju, imali smo plus deset i koračali ka pobedi, a umesto toga usledio je očajan period igre naše selekcije.

1 / 2 Foto: Printskrin

Aleksa Avramović nas je nosio na samom kraju meča, ali nije uspeo da nas izvuče. Meč je završio sa 27 poena, a pratio ga je Jaramaz sa 22.

KRAJ! Poraz Srbije - 94:90.

40. minut - Drama, drama, drama... Mekfaden je pogodio neverovatnu trojku - 90:92.

39. minut - Trojka za Gruzine, drama! Šermandini dominira u reketu - 88:89.

37. minut - Ovo je veče Alekse Avramovića, strašno zakucavanje - 86:81.

36. minut - Opet Avramović, koji odgovara na nove poene Šermadinija - 81:76.

35. minut - Aleksa Avramović!!!! Veoma bitna trojka - 78:74.

34. minut - Gledamo mnogo bacanja u ovim momentima, Kravić je polvičan sa linije bacanja - 75:74.

33. minut - Vodi Gruzija... Ovo baš ne valja - 71:72.

32. minut - Šermandini donosi izjednačenje, ali Jaramaz vraća prednost Srbije - 71:69.

31. minut - Prelepa akcija za Kravića - 69:65.

Treća četvrtina: Srbija - Gruzija 67:65

Nečekivano loše smo odigrali ovu četvrtinu... Mekfaden nam je napravio veile probleme i sa minimalnom prednošću ulazimo u poslednji kvartal.

28. minut - Veoma loša Srbija u drugom poluvremnu... Mučimo se u ovim trenucima, što koriste gosti, koji dolaze do samo minu jedan. Mekfaden ima 21 poen na svom kontu - 60.59.

26. minut - Odlična reakcija, prvo Avramović, pa Simonović - 59:53.

25. minut - Gruzija nam je napravila dosta problema, Kokoškov je morao da reaguje tajm-autom 53:50.

22. minut - Jaramaz nastavlja gde je počeo - 50:43.

Druga četvrtina: Srbija - Gruzija 48.41

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović

20. minut - Približila se Gruzija na samo minus sedam, odigrali su bolje ovu četvrtinu, a sam kraj 2/4 obeležila je trojka Rebića - 48:41.

18. minut - Berišvili vraća trojku - 41:33.

17. minut - Evo i trojke Avramovića, koji upisuje svoj sedmi poen - 41:30.

16. minut - Jaramaz je fauliran za tri, a bio je stoprocentan sa linije penala - 38:29.

14. minut - Trojka Simonovića - 33:25.

13. minut - Mek Foden bez promašaja na današnjoj utakmici, 11 njegov poen - 30:25.

12. minut - Nešto bolji početak gostujuće ekipe na startu druge deonice 30:23.

Prva četvrtina: Srbija - Gruzija 28:16

10. minut - Dobra kombinacija Novice i Avramovića, pa sjajno zakucavanje Zagorca .Vidi se pečat Kokoškova na igru Srbije, pogotovo u fazi odbrane - 28:16.

8. minut - Šermadini je bio siguran sa linije penala, a Srbija igra zaista dobro u 1/4 - 19:8.

7. minut - Jaramaz je veoma motivisan, ubacuje svoj sedmi poen na meču - 17:6.

5. minut - U listu strelaca se upisao Todorović - 15:4.

4. minut - Srbija je veoma dobro otvorila meč, Jaramaz i Raduljica su posebno motivisani danas - 11:4.

2. minut - Prilično čvrsto smo ušli u meč. Prvo je poentirao Raduljica, da bi u sledećem napadu Rebić pogodio iz kontre. Šlag na torti je bila trojka Jaramaza, pa je selektor Gruzije zatražio tajm-aut - 7:0.

17:00 - Utakmica je počela.

16:55 - Ovacije za Igora Kokoškova.

16:45 - Pogledajte kako izgleda dvorana "Aleksandar Nikolić".

1 / 4 Foto: Espreso.co.rs