ZVEZDA SKUPO PRODALA KOŽU ŠAMPIONU EVROPE: Častan poraz crveno-belih od CSKA!
KK Crvena zvezda, Foto: Emilija Jovanović

25. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:11h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od CSKA na svom parketu rezultatom 86:81, iako su pružili dobar otpor, pre svega u prvom poluvremenu i u poslednjoj četvrtini.

Loša treća deonica u kojoj je CSKA imao i prednost od devet poena je skupo koštala izabranike Dragana Šakote koji su na ovaj način propustili priliku da se izjednače sa Fenerbahčeom.

Već od prve četvrtine smo gledali izuzetno kvalitetnu utakmicu. Gosti su nešto lošije šutirali na početku, šeto su crveno-beli koristili i stekli prednost od pola koča na kraju posle deset minuta.

Zvezda je u nastavku stisla odbranu, ali cena je plaćena u vidu ličnih grešaka. Ipak, Bili Beron je zapalio Arenu nadrealnom trojkom uz zvuk sirene na poluvremenu.

Crveno-beli su ušli sa prednošću u drugo poluvreme, a onda je usledila ta treća četvrtina. Bili Beron i Panter su davali veštačko disanje, a CSKA je uspeo da povede i sa plus 12.

Poslednju četvrtinu je obeležio Kevin Panter, ali je CSKA na suv kvalitet rešio utakmicu.

Majk Džejms je susret završio sa 29 poena. Danijel Heket je zabeležio 19 koševa, a Daren Hilard 12.

U ekipi Crvene zvezde dvocigren učinak imali su Bili Beron sa 15, Kevin Panter sa 12, Vladimir Štimac i Džejms Gist sa po 11 i Lorenco Braun sa 10 poena.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na našem lajv-blogu:

KRAJ MEČA! DOBRO IZDANJE CRVENO-BELIH, ALI IPAK PORAZ - 86:81.

40. minut - Lazić je pogodio trojku, zatim Kurbavnov dva bacanja, rezultat je 86:81 na 14 sekundi do kraja.

39. minut - Dćejms ponovo pogađa i čini se stavlja tačku na ovaj meč. Dvocifrena prednost za Armejce.

37. minut - Fenomenalan flouter Bilija Berona! Vraća malo nade!

36. minut - 76:66, CSKA sada igra na suv kvalitet i čini se prelama ovu utakmicu. Šteta.

35. minut - Ponovo Panter, ovaj put dva slobodnjaka.

1 / 20 Foto: Emilija Jovanović

34. minut - Imala he Zvezda dobru seriju, ali za čas se CSKA odlepio na šest razlike koševima Vojtmana i Heketa.

33. minut - Kao i što smo rekli, Kevin Panter je čovek za velike momente! Daje trojku sa parkinga plus dodatno bacanje, pola koša vodi CSKA!

1 / 8 Foto: Emilija Jovanović

32. minut - Sada Gist uz faul lepo pogađa!

31. minut - Ide Kevin Panter čovek za velike momente, -5 je!

30. minut - 60:53 za CSKA, nova najveća prednost, Šakota reaguje tajm-autom. I to donosi lepu akciju Bilija Berona koji pogađa u stilu Rasela Vestbruka. I blokada Odža za kraj deonice.

28. minut - Panter, ili kako bi Štimac rekao Punter, postiže poene sa bacanja. Šest razlike za Armiju.

27. minut - Odlepili su se Rusi i imaju najveću prednost - 53:45.

25. minut - Sudije nisu dosudile nesportsku. Sramotno. Ipak, Bewron daje dva bacanja i rezultat je 46:43 za goste.

25. minut - Heket pravi klasičan nesportski faul, ali sudije tu nešto većaju, iako je očigledno.

23. minut - Jagodić Kuridža polovičan s penala.

23. minut - Trojka Heketa, CSKA dobro otvara nastavak meča.

22. minut - Štimac pogađa jedno, a Kurbanov nijedno slobodno bacanje.

21. minut - Kurbanov pogađa iz teške pozicije.

Prvo poluvreme: Crvena zvezda - CSKA Moskva 37:36

20. minut - Bili Beron je pogodio čudesnu trojku za vođstvo crveno-belih! Vode crveno-beli i igraju veoma dobro protiv šampiona Evrope.

1 / 7 Foto: Emilija Jovanović

19. minut - Veoma dobra igra crveno-belih u drugom delu druge deonice, Odžo poentira i Zvezda dolazi do izjednačenja. Tajm-aut Dimitrisa Itudisa. Vojman je odmah pogodio za 31:32.

18. minut - Odličan "pik en rol" i egzekucija Gista - 28:30.

17. minut - Evo su prvi poeni za Panteram a u strelce se upisuje Gist, koji je bio siguran sa linije slobodnih bacanja - 26:28.

16. minut - Moskovljani su bolji tim u drugoj četvrtini, a Heket je ušao u ritam - 22:28.

15. minut - Novi poeni Heketa - 22:24.

14. minut - Heket se upisuje u listu strelaca - 22:22.

13. minut - Sjajan potez Davidovca, a tu je i Stratos koji pogađa trojku za novo vođstvo Crvene zvezde - 22:20.

12. minut - Lagano poentira Vojtman - 17:18.

Prva četvrtina: Crvena zvezda - CSKA Moskva 17:16

1 / 6 Foto: Emilija Jovanović

9. minut - Štimac dolazi do svog šestog poena na meču - 15:12.

8. minut - Ponovo je dobar Braun, ali Hilard odgovara trojkom - 13:12.

6. minut - I Kuridža se upisuje u listu strelaca - 9:7.

5. minut - Sjajan prodor Lorenca - 7:6.

4. minut - Dobar potez Štimca - 5:6.

3. minut - Branko Lazić odgovara trojkom, ali Kurbanov i Hajns su sigurni na drugoj strani - 3:6.

1. minut - Hajns je poenima iz reketa otvorio duel - 0:2.

19:00 - Utakmica je počela.

1 / 3 Foto: Starsport©

18:45 - Sve je spremno za početak meča, nema mnogo publike u "Štark areni".

18:30 - Zagrevanje igrača Crvene zvezde.