PORAZ U POSLEDNJOJ SEKUNDI: Zvezda posle drame izgubila od Panatinaikosa!

juniorska evroliga

U poraženom timu istakao se Manojlović sa 19 poena, Branković je dodao 13, a Anđušić 11 poena

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u prvoj utakmici Next Generation turnira u Beogradu od Panatinaikosa rezultatom 69:68.

Vezanim greškama u poslednjem minutu Zvezda je dozvolila rivalu da preokrene i da košem u poslednjoj sekundi dođe do pobede.

Minut i 7 sekundi pre kraja Zvezda je imala vođstvo 67:64 i posed, ali je sa dve vezane izgubljene lopte Panatinaikos dobio priliku da povede. Giotis je 21 sekundu pre kraja iskoristio jedno slobodno bacanje, na semaforu je pisalo 67:67, a Zvezda je imala napad za pobedu.

Joksimović je fauliran 8 sekundi pre kraja, pogodio je samo jedan penal, da bi u poslednjoj sekundi Polatoglu ostao sam ispod koša i pogodio za pobedu.

Giotis je predvodio Panatinaikos sa 21 poenom, Kodudis je ubacio 15, a Anastasios Kostopulos i Makariadis po 11 poena. U poraženom timu istakao se Manojlović sa 19 poena, Branković je dodao 13, a Anđušić 11 poena.