IDEALAN DEBI IGORA KOKOŠKOVA: Finci nam nisu ni do kolena - Srbija započela pohod na Eurobasket!
Igor Kokoškov, Foto: Profimedia

KVALIFIKACIJE ZA EUROBASKET

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 19:57h

Idealan početak reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Eurobasket 2021, a isto takav i za Igora Kokoškova, pošto je naš nacionalni tim izdominirao protiv Finske sa 80:58.

Još od prvog minuta se videlo koliko su izabranici novog selektora ozbiljno shvatili igranje, pre svega odbrane, jer su u prvoj četvrtini primili samo deset poena, a do poluvremena ukupno svega 24.

Solidnu partiju pružili su praktično svi igrači Srbije, a od svih se možda najviše istakao kapiten Miroslav Raduljica, očito željan košarke jer u Kini u kojoj on igra vlada koronavirus, pa je pauza u svim takmičenjima.

Miroslav Raduljica
Miroslav Raduljica foto: Starsport©

Doduše, početkom drugog poluvremena stao je naš napad, dozvolivši Fincima da se primaknu na -8, ali je posle početnih tri-četiri minuta praktično ničega, sve došlo na svoje mesto, posle čega se pitanje pobednika više nije postavljalo, jer domaćin nije imao rešenje ni u jednoj fazi igre za daleko bolje košarkaše sa Balkana.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Raduljica sa 19 i Avramović i Zagorac sa po 10 poena. Kod Finaca se istakao Topijas Palmi sa 16 poena.

Drugi meč kvalifikacija Srbija igra u nedelju, kada od 17 časova u dvoranu Aleksandar Nikolić stiže selekcija Gruzije.

KRAJ UTAKMICE!

38' Rutinski se privodi ovaj meč kraju!

35' +25 za naše momke!

33' Trojka za Srbiju, pa sa druge strane i jedna za Finsku. 63:40 za naš tim.

KRAJ TREĆE DEONICE! 60:37 za Srbiju! Samo nam ostaje da ispratimo kojim rezultatom ćemo slaviti nad Finskom.

30' 58:35 za Srbiju, sve je ovde već gotovo, samo je pitanje konačnog rezultata.

29' Srbija vodi sa 22 poena razlike. Finci su potpuno stali u ovim momentima, a uz to su napravili nekoliko ultraglupih faulova..

26' Trojka Radeta Zagorca, Srbija ponovo ima +13, pa se sada malo lakše diše nego pre minut, dva...

25' Mati Nutinen polaže za -8, ali Srbija uzvraća istom merom na drugoj strani - 30:40!

24' Atraktivan poen Finaca za povratak na malih -10, a onda i faul u napadu Ognjena Jaramaza. Prilika da se naši rivali vrate na jednocifren zaostatak.

23' Raduljica je dao jedno slobodno bacanje, tako da je to bio prvi poen za Srbiju u ovom poluvremenu.

22' Srbija nije iskoristila nijedan od četiri napada u drugom poluvremenu, srećom ni Finci nisu nešto raspoloženi..

21' Počelo je drugo poluvreme poenima Finaca za -11.

KRAJ POLUVREMENA! Srbija ima +13, iako je imala i +19, a imali smo sreće i da su Finci promašili otvorenu trojku pred sam kraj. Doduše, odbrana našeg nacionalnog tima mora da nas raduje!

20' Dve trojke zaredom Finaca, Madsen ju je pogodio, sada je samo -12.

19' Trojkom Karla Lindboma Finci su se primakli na 19:34.

18' Pogocima Marka Simonovića sa linije slobodnih bacanja na dva minuta do kraja

15' Marko Simonović pogađa za novih +10 sa poludistance. 25:15 za izabranike Igora Kokoškova.

14' Naši imaju +8, konsolidovali su se Finci, ali i dalje ne pogađaju trojke, svoje glavno i najjače oružje. Finci igraju zonsku odbranu 3-2, što bi trebalo da bude iznenađenje za naš tim. Za sada im polazi za rukom da na taj način zaustave naš napadački potencijal.

11' Prva dvocifrena prednost našeg tima na meču, ali na drugoj strani lep flouter Finaca u poslednjoj sekundi napada.

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Srbija vodi sa 19:10, ponajviše zahvaljujući sjajnoj odbrani, posebno pri šutu za tri.

10' Sjajna igra Srbije, 19:10 vode naši, Finci i dalje ne uspevaju da uhvate zalet u šutu za tri.

8' Prva trojka Finske, a onda Rade Zagorac vraća iz ugla u poslednjoj sekundi napada.

6' Već šest od devet poena naše reprezentacije postigao je Miroslav Raduljica, a Orlovi vode sa +5.

5' Srbija vodi sa 7:4. Raduljica je posle skoka u napadu poentirao iz zicera.

1' Dobar početak Srbije, Todorović pogađa otvorenu trojku.

17.58 - Igrači su na terenu, uskoro počinje utakmica! Interesantno, ispod parketa se nalazi led, jer je ova hala predviđena za hokej. Logično, zar ne?

17.37 - Skoro sve je spremno za početak meča.