DRAMA ZA INFARKT, PA TRIJUMF U PRODUŽETKU: Partizan posle ludog meča pobedio Zvezdu i osvojio Kup!

kup radivoja koraća

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv blogu".

Objavljeno: 00:28h

Dugo će se prepričavati meč u "Čairu"...

Košarkaši Partizana su posle prave drame i produžetka pobedili Crvenu zvezdu i tako treću godinu zaredom osvojili Kup Radivoja Koraća rezultatom 85:84.

Ovo je osma Žućkova levica za Parni valjak, a druga za Andreu Trinkijerinja od kada je na klupi kluba iz Humske.

1 / 13 Foto: Emilija Jovanović

Heroj crno-belih u produžetku je Ognjen Jarmaz koji je spakovao sedam poena i rešio meč u Partizanovu korist.

Imala je Crvena zvezda sve u svojim rukama, vodili su u poslednjem minutu regularnog dela i na krilima trojke Davidovca bili na pragu pobede, ali je Kevin Panter napravio veliku greršku, što je Partizan iskoristio i preko Pejdža došao do produžetka.

1 / 22 Foto: Emilija Jovanović

Gledali smo prilično loš meč, nije ovo bila utakmica za uživanje, već borba do borba do poslednjeg daha.

Partizan je vodio gotovo kompletan meč, ali je Zvezda preokrenula u 33. minutu i bila veoma blizu pobede. Međutim, izabranici Andree Trinkijerija su imali drugačije planove za večeras.

1 / 2 Foto: Printskrin

Najbolji u redovima Partizana je bio Pejdž sa 21 poenom, a pratio ga je Jaramaz koji je odigrao najbolje kada je najviše trebalo.

Kada je reč o ekipi Zvezde, tu je najefikasniji bio Braun sa 17, a pratili su ga Davidovac sa 16 poena.

Za MVP-ija finalne utakmice je proglašen Ognjen Jaramaz, a Markus Pejdž je najefikasniji košarkaš turinra.

KRAJ! POBEDA PARTIZANA!

43. minut - Jaramaz ubacuje trojku, ovo je njegov sedmi poen u produžetku - 80:85.

42. minut - Strašno zakucavanja Gista - 80:78.

Kraj regularnog dela utakmice: Crvena zvezda - Partizan 78:78

Poslednji minut je bio totalno lud, imala je Zvezda sve u svojim rukama, ali je Panter napravio glupost, što je Partizan iskoristo. Gledaćemo produžetke.

40. minut - Kakva trojka Jaramaza, ali Davidovac vraća istom merom - 76:70.

Volden je pao na glavu

39. minut - Maestralno zakucavanje Gista!!! Vodi Zvezda i Trinkijeri traži tajm-aut - 71:66.

38. minut - Neverovatna trojka Pedža, ali istom merom vraća Beron - 69:66.

37. minut - Meč se prilično odužio zbog mnogo prekida u igri. Davidovac je bio siguran sa linije penala koji ima devet poena na svom kontu - 66:63.

36. minut - Trojka Korija Voldena. Drama, drama, drama - 63:62.

35. minut - Kori Volden je siguran sa penala, dok na drugoj strani Braun cepa mrežicu i pogađa trojku,a li Partizan pravi faul što kažnjava Beron - 63:59.

Trinkijeri je tražio tajm-aut
Trinkijeri je tražio tajm-autfoto: Printskrin

33. minut - Serija Zvezde - prvo Gist, pa Dženkins za vođstvo crveno-belih nakon prve četvrtine - 58:57.

32. minut - Deseti poen Pedža i to kakav! Amerikanac je pogodio veoma tešku trojku. Sa druge strane je siguran Panter - 54:57.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Partizan 49:52

1 / 4 Foto: Emilija Jovanović

30. minut - Konačno malo ritma! Zagorac je vezao dve trojke, a Dženkins je ubacio jedan šut van linije 6.75 - 49:52

29. minut - Mnogo slobodnih bacanja na obe strane. Štimac nije uspeo da pogodi oba, a isto polovičan je bio i Mozli na drugoj strani. Panter je za razliku od njih bio stoprocentant. Izjednačenje psole mnogo vremena - 46:46.

28. minut - Trojka Dejana Davidovca, smanjila je Zvezda - 43:45.

27. minut - Panter je bio siguran sa linije penala - 40:45.

26. minut - Nova trojka za Partizan, ovoga puta je pogodio Pejdž - 38:45.

25. minut - Ovo je čekala Zvezda, monstruozno zakucavanje Gista, ali na drugoj strani trojka Birčevića - 38:42.

24. minut - Štimac u svom stilu za 36:39.

23. minut - Gist poentira uz faul, a na drugoj strani Zagorac je siguran sa linije penala - 34:39.

22. minut - Velika borba na terenu i dosta loših poteza na obe strane.

Ponovo prekid zbog prozivki na račun Vesne Čović... Morao je Veličković da moli navijače Partizana da prestanu.

21. minut - Janković otvara drugo poluvreme poenima - 31:36.

Kraj druge četvrtine: Crvena zvezda - Partizan 31:34

Prekid u Čairu zbog uvreda na račun supruge Nebojše Čovića.

18. minut - Jaramaz ubacuje trojku - 27:32.

16. minut - Neverovatni Veličković poentira iz 'fejdaveja', a na drugoj strani Kuridža je siguran sa linije penala - 24:27.

15. minut - Prelep prodor Lorenca Bruna - 20:25.

13. minut - Dobri potezi Nikole Jankovića, tako da je Šakota mora da traži tajm-aut posle kojeg je Braun ubacio trojku - 18:23.

12. minut - Ispravio se Davidovac u ovom napadu i ponetirao je posle prodora. Gist je večeras u kontraritmu, pošto već pravi treći faul - 15:19.

11. minut - Greške na obe strane su obeležile uvodne trenutke druge četvrtine.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Partizan 13:19

10. minut - Prošetao se do koša Pejdž. Zvezda je odgovorila preko Brauna, ali u poslednjem napadu Gist je napravio glup faul, a Zagorac je bio polovičan sa bacanja - 13:19.

9. minut - Tomas je promašio oba slobodna bacanja za Partizana, a Štimac je poentirao iz reketa, četvrti poen za centra Zvezde. U sledećem napadu Pejdž je bio siguran sa penala - 11:16.

8. minut - Fenomenalna trojka Pantera, dok na drugoj strani odgovara Volden - 9:14.

6. minut - Jaramaz je veoma raspoložen na početku meča, upisao je svoj šesti poen. Bolji je Partizan u ovim momentima - 6:11.

Kompletan vrh Košarkaškog saveza Srbije je u "Čairu": Danilović, Bolić, Rakočević, Joković...

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

4. minut - Prva trojka na utakmici u režiji Novice Veličkovića, dok na drugoj strani Štimac poentira - 4:5.

1 / 9 Foto: Emilija Jovanović

3. minut - Sjajno zakucavanje Jaramaza. Prilično tvrd meč gledamo - 2:2.

2. minut - Štimac poenima iz reketa otvara večerašnji duel - 2:0.

1. minut - Dobre odbrane na obe strane.

UTAKMICA JE POČELA

21:00 - Pogledajte kako izgleda "Čair" neposredno pre početka meča.

20: 45 - Ovo su sastavi za večerašnji meč:

Crvena zvezda: Panter, Braun, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Jagodić Kuridža, Dženkins, Simanić, Odžo, Štimac.

Partizan: Volden, Zagorac, Pejdž, Mekadu, Stefanović, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Trifunović, Mozli.

20:40 - Saša Pavlović i Ostoja Mijailović će zajedno pratiti Večiti derbi.

20:30 - Pravdu na večerašnjem meču će deliti Ilija Belošević, Milivoj Jovčić i Uroš Nikolić.

20:15 - Velike gužve su oko "Čaira", tako da nas očekuje puna dvorana, to nema sumnje.

20:10 - Krenulo je prepucavanja navijača.

20:00 - Košarkaši oba tima su izašli na zagrevanje.

1 / 4 Foto: Espreso.co.rs