SRBIJA JE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA! Marinine lavice se mučile, pa demonstrirale silu za VELIKU POBEDU!
Košarkašice Srbije, Foto: Starsport©

Kvalifikacioni turnir za OI

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 20:06h

Košarkašice Srbije plasirale su se na Olimpijske igre, pošto su u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladale Mozambik rezultatom - 76:48.

A, sada po tu medalju!

Izabranice Marine Maljković su opravdale ulogu velikog favorita i očekivano obezbedile olimpijsku vizu. Izuzev prvog perioda, u kom je Mozambik odigrao izvan svojih kvaliteta, Srbija je držala konce igre u svojim rukama.

Mozambik je na krilima feneomenalne Kose, koja je u prvoj deonici postigla 15 ponea, završio 1/4 sa prednošću, ali Srbija je prelomila protivnika u drugoj deonici i od tada se pitanje pobednika nije više postavljalo. Srbija je igrala u punom tempu, krasila nas je prepoznatljiva odbrana, naše devojke su pogađale iz različitih pozicija i na kraju smo stigli do ubedljive pobede.

Poslednji meč na turniru iz Beograda između Nigerije i SAD-a je rezultatski beznačajna.

Najefikasnija u našem taboru bila je Ana Dabović sa 12 poena, pratila je Sonja Vasić sa 11, a Nevana Kovačević i Dragana Stanković su sakupile osam poena. Kada je reč o Mozambiku, najbolja je bila Kosa sa 21 poenom.

Na turniru u Beogradu, Srbija ima dve pobede, protiv Mozambika i Nigerije i poraz od selekcije SAD, u prvom kolu. Aktuelne svetske šampionke su učestvovale na turniru van konkurencije, pošto su se već plasirale na Olimpijske igre, koje počinju u Tokiju 24. jula.

Sva dešavanja na ovom meču mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu...

KRAJ! SRBIJA JE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA!

36. minut - Čini se kao da oba tima jedva čekaju kraj meča. Srbija sve bliža pobedi i drži veliku prednost. Dabović lepo asistira za Stanković 66:44

Kraj treče četvrtine: Srbija - Mozambik 60:42

30. minut - Košarkašice Srbije dominiraju u poslednjim minutima treće deonice, a Krajišnik pogađa za 60:42.

25. minut - Apsolutna dominacija izabranica Marine Maljković u nastavku, koje stvari postavljaju na svoje mesto i prave ogromnu razliku - 52:35.

23. minut - Furiozna Srbija u trećoj četvrtini - 46:28.

21. minut - Trojka Bruks! Upalila je Srbija mašinu - 36:28.

Poluvreme: Srbija - Mozambik 34:28

20. minut - Milovanović je nadmudrila celu odbranu Mozambika, prodala im je foru sa basketa i poentirala za 34:28

18. minut - Četvrta trojka za Kosu...Danas reprezentativka Mozambika igra nestvarno - 32:28.

17. minut - Trojka Sonje Vasić!!! To je ono što nam treba - 26:25.

16. minut - Srbija se prilično muči na ovom meču i deluje da igra u strahu, dok sa druge strane igračice Mozambika igraju bez opterećenja i to se vidi - 22:25.

13. minut - Bore se naše devojke, a Butulija poentira - 20:23.

12. minut - Napanel prva pogađa u drugoj četvrtini - 16:23.

Kraj prve četvrtine: Srbija - Mozambik 16:21

10. minut - Anabela Kosa igra kao u transu i za sada ne maši ništa, pa je tako uz zvuk sirene pogdila veoma tešku 'dvojku' - 16:21.

8. minut - Mozambik nam pravi ozbiljne probleme na početku meča - 16:19.

6. minut - Trojka za Mozambik 8:15

3. minut - Prilčan otpor nam pruža Mozabik. Srbija dolazi do poena preko Ane Dabović - 8:8.

2. minut - Solidan početak naše reprezentacije, Jovanović je pogodila posle dobre kontre - 4:3.

17:00 - Utakmica je počela.