TROJKA PANTERA ZA POBEDU ZVEZDE: Panatinaikos srušen u Areni, još traje san o plej-ofu!
Kevin Panter - heroj utakmice, Foto: Emilija Jovanović

23. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv blogu"

Objavljeno: 21:23h

Košarkaši Crvene zvezde su u triler završnici savladali Panatinaikos rezultatom 78:73.

Junak utakmice je bio Kevin Panter, koji je u poslednjem minutu pogodio trojku kojom je rešio meč!!! Amerikanac je meč završio sa 24 poena i najzaslužniji je za desetu pobedu Crvene zvezde u Evroligi.

Ništa nije nagoveštavalo da će srpski šampion ostvariti pobedu na večerašnjem meču, opet nisu blistali crveno-beli, bili su u nekim trenucima u ogormnom zaostatku, ali su Panter i preporođeni Perperoglu probudili publiku u Areni i srušili velikog protivnika pred skoro 13 hiljada Delija.

1 / 15 Foto: Emilija Jovanović

Velike oscilacije smo videli večeras, Zvezda je igrala od sjaja do očaja i opšti utisak je da je zahvaljujući individualnom kvalitetu stigla do trijmufa, koji je ostavlja u igri za plasman među osam najboljih ekipa Evrolige.

Kada se meč lomio Stratos i Panter su uzeli stvari u svoje ruke. Ono što posebno raduje sve navijače kluba sa Malog Kalemegdana jeste povratak grčkog košarkaša, koji je svojom mirnoćom doneo mnogo Zvezdi u samom finišu meča.

Poslednji napad na meču obeležila je fantastična odbrana Čarlsa Dženiksna. Ljubimac navijača je izbio Fradetu loptu iz ruke i slavlje je moglo da počne.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Panter sa 24, pratio ga je Perpreroglu sa 12, dok je Štimac stigao do brojke od devet poena.

Kada je reč o Panatinaikosu najbolji su bili Papajanis i Tomas sa 12.

40. minut - TROJKAAAA PANTERAAA!!!! Na sve to Pitino dobija tehničku - 75:73.

39. minut - Zvezda je promašila čak tri slobodna bacnanja - dva puta Kuridža i jednom Perperoglu, dok Kalates poentira uz faul - 71:73.

38. minut - Sada i Panter pogađa. Velika drama u Štark Areni - 70:67.

37. minut - Stratos Perperoglu za tri, pa Štimac za ekstazu - 68:65.

1 / 2 Foto: Emilija Jovanović

36. minut - Kuridža poentira za 62:65.

35. minut - Štimac je siguran sa penala, dok na drugoj strani Mitoglu maši za tri. U sledećem napadu se Perperoglu sjajno snašao i poentirao uz faul 60.65.

33. minut - Perperoglu se snašao dobro ispod koša - 54:62.

32. mintut - Vladimir Štimac se konačno upisuje u listu strelaca - 50:59.

31. minut - Poeni sa slobodnih bacanja za Kevina Pantera - 48:57.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - PAO 46:57.

28. minut - Loši minuti za srpskog šampiona, čija je igra u velikom padu u trećoj deonici - 41:53.

26. minut - Sa jedne strane poentira Gist, a sa druge Fradet - 41:44.

25. minut - Jagodić Kuridža dobija nesportsku ličnu grešku, a PAO to koristi - 39:42.

23. minut - Papas je ubacio prvu trojku na meču - 37:39.

22. minut - Papajanais je pogodio sa poludistance, dok na drugoj strani poentira Odžo. Bolji početak Grka u nastavku - 37:36.

Poluvreme: Crvena zvezda - PAO - 35:32

1 / 9 Foto: Emilija Jovanović

20. minut - Fantastičan finiš za Zvezdu, prvo trojka Panter, pa Davidovac iz kontre - 35:32.

19. minut - Davidovac budi Delije!!! Trojka za 28:32.

17. minut - Tajm-aut Pitina! Probudila se Zvezda. Odžo koristi dodavanje Dženkisna - 23:29.

16. minut - Zvezda se vratila u meč, Panter je živnuo ekipu i smanjio rezultat - 19:27.

15. minut - Panter je sigran sa linije slobodnih bacanja - 17:27.

14. minut - Rajs pogađa i tako vraća Panatinaikos na "plus 13" - 14:27.

12. minut - Papajanis je nastavio u istom ritmu, koji beleži sedmi poen na meču - 11:23.

1 / 6 Foto: Emilija Jovanović

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - PAO 9:21

10. minut - Jedno od lošijih četvrtina Zvezde u ovoj sezoni, Papajanis je ponetirao izdrugog pokušaja i tako dodatno uvećao prednost grčkog tima - 9:21.

7. minut - Konačno poeni za crveno-bele i opet Beron - 7:15.

6. minut - Loš napad Zvezde stvara mnogo nervoze. Veoma loš meč gledamo u dosadašnjem delu duela u Štark Arena - 5:15.

5. minut - PAO je bolje otvorio utakmicu. Zvezda se mnogo muči u napadu, pa je Šakota morao da zatraži tajm-aut - 5:13.

3. minut - Trojka Bilija Berona - 5:8.

2. minut - Bolji početak grčke ekipe - 2:8.

1. minut - Papajanis je doboro otvorio meč, dok je na drugoj strani Odžo bio stoprecentan sa linije penala - 2:4.

19:00 - Utakmica je počela.

18:45 - KK Crvena zvezda je čestitala Novaku Đokoviću osvajanje osmog Australijan opena.

1 / 6 Foto: Esporeso.rs

18:26 - Pogledajte kako izgleda zagrevanje pred meč sa Panatinaikosom.

1 / 7 Foto: Espreso.co.rs