Trijumf Troickog!

atp pune

Objavljeno: 18:39h

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo turnira u indijskom gradu Pune, pošto je pobedio domaćeg tenisera Sumita Nagala sa 2:1 (6:2, 7:6, 6:1). Meč je trajao dva sata i 20 minuta.

Prvi set otvoren je brejkom srpskog igrača, koji je u nastavku seta bio siguran na svoj servis i vrlo brzo poveo sa 4:2. Još jedan brejk u narednom gemu bio je dovoljan za osvajanje prvog seta.

U drugom delu igre viđena je nešto drugačija slika. Po jedan brejk viđen je na obe strane, da bi pitanje osvajača bilo rešeno u taj-brejku.

Indijac je tri puta oduzeo servis Troickom i tako došao do izjednačenja u setovima.

Nije više od toga mogao da pruži domaći teniser, pa je uz dva brejka Troicki lako došao do osvajanja odlučujućeg seta.

U sledećem kolu srpski teniser igraće protiv Japanca Juičia Sugite, koji je eliminisao Tomasa Fabijana sa 2:0.