PARTIZAN STAO U ISTANBULU! ZAGORAC PROMAŠIO POBEDU: Darušafaka prekinula pobednički niz crno-belih!
Rade Zagorac nije uspeo kao Jaramaz protiv Cedevite, Foto: KK Partizan

3. KOLO EVROKUPA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 20:29h

Darušafaka je prekinula neverovatan niz Partizana bez poraza, pošto je savladala crno-bele u trećem kolu Top 16 faze Evrokupa rezultatom - 65:63.

Partizan je mogao do pobede u poslednjem napadu, ali je Rade Zagorac promašio trojku tri minuta pre kraja utakmice.

Gledali smo veoma tvrd meč u kojem je posle velike borbe turski tim stigao do veoma bitnih bodova i zakoplokovao stanje na tabeli. Parni valajak je imao lepu šansu da napravi možda i ključan korak ka plasmanu u Top 8 i prvom mestu grupe, ali je tim Andree Trinkijerija odigrao neprepoznatljivo loše. Turci su tako prekinuli niz Partizana od devet utakmica bez poraza.

Početak meča je obeležila nefikasnost na obe strane, Darašufaka je za nijansu bila bolja i posle prvih deset minuta imala je prednost od tri poena razlike. Usledila je četvtina koja je pripala Partizanu - napokon su počeli da pogađaju i preokrenuli stvari na parketu. Na odmor se otišlo sa prednošu crno-belih - 32:30.

Nastavak je doneo mnogo bolju igru Darušafake, Demir je odigrao najbolju partiju ove sezone u Evrokupu i postavio rekord po broju poena. Partizan je uspeo da odgovori, vrati se u meč i uvede ga u dramatičnu završnicu, ali do pobede nije mogao.

Najbolji u redovima crno-belih bili su Zagorac, Pejdž i Mekadu, koji je odigrao najbolju utakmicu od kada je stigao u Humsku. Sva trojica su meč završila sa 13 poena.

Kada je reč o Darušafaki, najefikasniji je bio upravo Demir sa 13, dok su ga pratil Džouns sa 12 i Braun sa 11.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu":

38. minut - Nova trojka!!! Rade Zagorac poentira iza linije 6.75. Ekspresno vraća Darušafaka - 63:60.

37. minut - Sjajna blokada Tomasa, a na drugoj strani Pejdž pogađa trojku - 59:55.

36. minut - Hamilton pogađa za dva - 59:52.

35. minut - Konačno trojka za Partizan, Pejdž je pogodio, ali odgovara Ozdemiroglu - 57:50.

33. minut - Dva poena Sinana Gulera, tajm-aut za Trinkijerija.

31. minut - Guler pogađa, dok na drugoj strani Mozli poentira - 50:45.

Kraj treće četvrtine: Darušafaka - Partizan 46:43.

29. minut - Vil Mozli prikucava loptu u koš - 46:43.

28. minut - Darušafaka ima ozbiljan kontinuitet u napadu, dok se Partizan mnogo muči. Ipak, Jaramaz je poentirao posle dosta muke - 46:41.

27. minut - Geri Braun je vezao dva koša i uvećao prednost svog tima, pa je Trinkijeri morao da pozove tajm-aut - 44:38.

25. minut - Treća trojka Demira, koji je upisao lični rekord u dosadašnjem delu Evrokupa po broju postignutih poena - 39.38.

24. minut - Džouns je bio siguran sa linije penala, a Demir posle kontre upisuje svoj deseti poen. Pejdž je prekinuo seriju Darušafake - 32:38

23. minut - Još dva poena Mekadua, bez dileme najbolji pojedinac crno-belih na utakmici.

21. minut - Dobar prodor Mekadua i pogodak, koji igra odlično danas - 30:36.

POLUVREME: Darušafaka - Partizan 30:32

20. minut - Demir ubacuje svoju drugu trojku i smanjuje razliku. Bolja Darušafaka na samom kraju meča, ali crno-beli odlaze na pauzu zadovoljniji - 30:32.

19. minut - Trojka Nemanje Gordića za najveću prednost Partizana - 23:29.

17. minut - Janković je promašio šut, posle čega je Zagorac napravio nesportsku grešku. Ozmizrak je bio polovičan - 21:25.

15. minut - Laki poeni za Darušafaku, Ozdemiroglu je odličan u kontri. Ali, Jaramaz pokazuje šuterske sposobosti i beleži drugu trojku za crno-bele - 20:25.

14. minut - Prva trojka Partizana u režiji Radeta Zagorca, pa odličan prodor Jaramaza. Vodi Partizan - 18:22.

13. minut - Novi poeni Mekadua, koji poentira iz kontre - 18:17.

12. minut - Ozdemiroglu je otvorio drugu četvrtinu sa trojkom, a Rašon Tomas je bio siguran sa linije penala - 18:15.

Kraj prve četvrtine: Partizan - Darušafaka 15:12

10. minut - Opet slobodna bacanja... Ovoga puta za Darušafaku. Guler je bio stoprocentan. Partizan je na drugoj strani odigrao najbolju akciju u dosadašnjem delu utakmice, koju je zakucavanjem krunisao Mekadu- 15:12.

9. minut - Polovičan je bio Stefan Birčević sa penala - 13:10.

8. minut - Partizan i dalje ne uspeva da dođe do željenog ritma, Pejdž je promašio dva šuta za tri poena. Ostaje - 12:9.

7. minut - Braun je pogodio sa poludistance, dok je Zagorac odgovorio sa dobrim ulazom - 12:9.

6. minut - Janković je posle promašenog zicera usepo da se upiše u strelce i donese poene Partizanu. Sa druge stane, Lemb je bio siguran sa linije penala. Crno-beli su smanjili zaostatak preko Pejdža, koji je pogodio tri slobodna bacanja - 10:7.

5. minut - Fantastično zakucavanje Berka Demira, koji na svom kontu ima pet poena. Trinkijeri je morao da reaguje tajm-autom - 8:2.

4. minut - Partizan se prilično muči u napadu, ne uspeva da probije obranu domaćina, koji ima prednost - 6:2.

3. minut - Serija Darušafake - prvo je Demir ubacio trojku, da bi u sledećm napadu Kolson pogodio iz tranzicije - 5:2.

2. minut - Iz ne baš lake pozicije Zagorac je poentirao za prvo vođstvo Partizana - 0:2.

1. minut - Revija promašaja obeležilaje prvi minut utakmice. Nema poena za sada.

18:15 - Utakmica je počela!

17:40 - Pogledajte kako je izgledalo zagrevanje u Istanbulu.