JOKIĆ UŠAO U RITAM, SAKRAMENTO SRUŠEN NA 0.8 SEKUNDI DO KRAJA: Bjelica umalo junak, Bogdanović odigrao dobar meč!

nba liga

Nikola Jokić nastavio je u svom dabl-dabl ritmu, a njegov tim Denver Nagetsi savladali su Minesota Timbervulse 107:100.

Jokić je postigao 17 poena (7/15 iz igre) uz 13 skokova i 5 asistencija za 34 minuta na parketu u Mineapolisu.

Nagetsi su sjajno reagovali na poraz od Indijane na svom parketu prethodne večeri i stigli do 30. pobede u sezoni.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Majkl Porter sa 20 poena i 14 skokova, dok je 19 dodao Džerami Grand

Dvocifren učinak imali su još Vil Barton sa 18 poena i Malik Bizli sa 11, dok je Monte Moris podelio 8 asistencija.

Sakramento Kingsi su zamalo učinili ono što je ove sezone uspeo samo jedan tim, da pobede Hit u Majamiju, ali su ipak poraženi 118:113 posle produžetka.

Kingsi su ispustili osam poena prednosti u poslednjoj četvrtini (89:81), a Bem Adebajo je košem na 0,8 sekundi pre kraja sprečio Bjelicu da postane junak gostiju jer je Srbin poentirao za 105:103 na 1,9 sekundi pre kraja.

Kingsi su imali napad za izjednačenje na 4,2 sekunde pre kraja, ali je Džejms Džonson izblokirao Bogdanovićev pokušaj za tri poena pri vođstvu Majamija 116:113.

Nemanja Bjelica je za 37 minuta bio najefikasniji pojedinac Kingsa sa 22 poena (8/13 iz igre) uz 6 skokova, 3 asistencije i jednom ukradenom loptom.

Bogdanović je treći uzastopni meč imao dvocifren učinak sa 14 poena (5/15 iz igre, 3/11 za tri) uz po 2 skoka i asistencije te po jednom blokadom i ukradenom loptom za 34 minute.