30 POENA BOGDANOVIĆA, PORAZ KINGSA: Nastavlja se agonija Sakramenta, plej-of postaje nemoguća misija!
Bojan je bio uspešniji od svog srpskog prezimenjaka, Foto: AP

nba liga

Novi poraz Sakramento Kingsa u NBA ligi.

"Srpski" tim iz Kalifornije poklekao je pred Jutom i poražen rezultatom 123:101 na svom terenu.

Džezeri su već posle prve četvrtine imali velikih 16 poena prednosti i već tu je bilo jasno domaćim navijačima da od pobede nema ništa.

U nastavku je razlika po četvrtinama bila podnošljivija, ali Juta je održavala svoju prednost i na kraju ubedljivo trijumfovala za svoju 29. pobedu u sezoni, dok je Sakramento upisao i 27. poraz i po svemu sudeći će teško u plej-of.

Što se tiče srpskih košarkaša, Bogdan Bogdanović je za 22 minuta na terenu postigao 11 poena, uz po četiri skoka i asistencije, dok je Nemanja Bjelica za 33 minuta upisao 10 poena, 3 skoka i asistenciju.

Na drugoj strani Bojan Bogdanović je ubacio čak 30 poena uz Gobera sa 28 bio najefikasniji košarkaš u pobedničkom taboru.