PRODUŽETAK KOBAN ZA ZVEZDU: Korak dalje od Top 8 - Alba ponovo slavila!

evroliga, 20. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:19h

Veoma čudan meč u Areni priprao je košarkašima Albe, koji su posle mnogo drame i produžetka savladali drugi put u sezoni ekipu Crvene zvezde - 94:85.

Na samom kraju meča do izražaja je došao nedostatak energije crveno-belih, dok su nešto odmorniji Nemci to iskoristili i tako došli do sedme pobede u Evroligi.

1 / 24 Foto: Emilija Jovanović

Zvezda je bila bolja u prvom poluvremnu, otišla je na odmor sa plus ćetiri, ali Alba je u nastavku počela mnogo bolje da šutira za tri. Siva, Hermanson i Sikma pravili su ogormne probleme izabranicima Dragana Šakote, koji su imali priliku da dođu do pobede na kraju regularnog dela, međutim, odigrali su veoma loše, a poslednji minut je obeležilo totalno ludilo. Štimac je neočekivano imao šut za pobedu u poslednjoj sekundi, ali je promašio.

Po drugi put u sezoni crveno-beli su se jednostavno raspali u produžetku - ništa im nije polazilo za rukom, dok je Alba iskoristila sve šanse koje su joj se pružile.

Nije pomogllo ni sjajno veče Kevina Pantera, koji je meč završio sa 24 poena. Pratili su ga Štimac i Braun sa 12, dok je Bili Beron ubacio 9 poena.

Crvena zvezda je sada korak dalje od Top 8, pošto trenutno zauzima deveto mesto na tabeli i propustila je veliku prilku...

44. minut - Pejton Siva promašio je trojku, ali je Gist napravio novi faul... Noko je pogodio oba bacanja, 81:88

43. minut - Baš loša Zvezda u nastavku... Sa druge strane poentira Hermason - 79:84

42. minut - Sikma poentira iz reketa - 79:84.

Kraj regularnog dela: Crvena zvezda - Alba 79:79

40. minut - Totalna ludnica je viđenja u poslednjih dva minuta, a na kraju ćemo gledati prdoužetke - 79:79.

37. minut - Drama je u Areni .Dobrić je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja - 77:77.

36. minut - Magija Brauna, međutim, Siva pogađa nemoguće na drugoj strani - 76:75.

35. minut - Panter je baš raspoložen večeras, ali Mejson ubacuje trojku za izjedačenje - 72:72.

33. minut - Opet Štimac!!! Jako bitni poeni, sada je izgradio situaciju i pogodio ispod koša - 68:65

31. minut - Dobar Štimac, ali na drugoj strani trojka Hermansona - 64:65.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Alba 62:62

30. minut - Ovo je veče Kevina Pantera!!! Amerikanac pogodio trojku, ali je Siva uz zvuk sirene prilično iznervirao Delije - 62:62.

28. minut - Sikma ubacuje novu trojku za Albu - 57:56.

26. minut - Simaniiiić!!!! Nova trojka za Zvezdu, ali odgovara istom merom Alba - 57:53.

24. minut - Ušao je u seriju Erikson, ali Beron odogovara!!! Pravi revolveraški obraču - 53:47.

23. minut - Eriksen pogaža iza linije 6.75, dok na drugoj strani poentira Kuzmić - 50:44.

22. minut - Braun otvara drugu deonicu, odgovara Noko, ali Beron ubacuje svoju drugu trojku i uvećava na plus 7 - 48:41.

Kraj poluvremena: Crvena zvezda - Alba 43:39

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović

20. minut - Odžo je pokupio ofanzivni skok i ponetirao uz zvuk sirene - 43:39.

19. minut - Nova trojka Pantera, koji se razigrao - 39:37.

18. minut - Koš za koš, pa trojka Pantera- 36:35.

16. minut - Period utakmice sa malo poena, Panter je polovičan sa linije penala - 31:27.

14. minut - Novi poeni za Zvezdu iz kontre. Strelac je Panter, 30:25. Timan je uspeo da se izbori za loptu i pogodi 30:27.

13. minut - Erikson za Albu, a Dženkins za Zvezdu - 26:25.

12. minut - I drugoj četvrtini gledamo neizsvestan meč, Štimac je precizan - 24:23.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Alba 22:21

10. minut - Lazić je počeo i završio prvu deonicu. Kapiten Zvezde iz ugla pogađa za prednost svog tima 22:21.

9. minut - Gifaj u kontri zakucava - 17:19.

7. minut - Egal je Areni, a Braun vraća prednost na stranu Zvezde, 17:15.

6. minut - Nova trojka crveno-belih, Simanić se upsiuje u listu strelaca. Kuzmić je poentirao iz reketa, a Nkoko lagano poentira za Albu - 13:12.

1 / 8 Foto: Emilija Jovanović

5. minut - Beron pali mašinu i ubacuje trojku! Hermanson je siguran za dva poena - 8:7.

3. minut - Evo prve trojke na meču. Nemci su ostavili Lorenca samog iza linije 6.75 i pogrešili su, jer je Braun pogodio. Na drugoj strani Sikma odgovara istom merom - 5:3.

2. minut - Nešto slabiji napadi na obe strane.

1. minut - Branko Lazić poenima otvara duel - 2:0.

19:00 - Počeo je susret Zvezde i Albe.

18:45 - Alba će imati podršku na večerašnjem meču u Areni.

18:35 - Na zagrevanju se pojavio i Stratos Perperoglu, ali on neće nastupiti na utakmici protiv Nemaca.