ŠARUNASOVA ČETA UTIŠALA DELIJE: Žalgiris prekinuo Zvezdin pobednički niz!

19. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 21:04h

Zvezda je prekinula niz od pet uzastopnih pobeda u Evroligi, pošto je Žalgiris bio bolji od crveno-belih u "Štark areni" sa 76:70.

Lukas Lekavičius je bio junak pobede litvanskog tima sa 17 ubačenih poena.

Nije ovo bilo veče za izabranike Dragana Šakote, koji su propustili priliku da uvećaju šansu za plasman u plej-of. Jedsnostavno, gosti su se bolje sdnašli i zasluženo su zabeležili šestu pobedu, dok je ovo bio deseti poraz Crvene zvezde.

1 / 20 Foto: Emilija Jovanović

Počelo je u znaku Ognjena Kuzmića, koji se sam suprostavio motivisanoj ekipi Šarunasa Jasikivičiusa. Litvanci su igrali veoma dobro od samo starta, dok crveno-beli nisu uspeli da odbrane šuteve Milaknisa.

Druga četvrtina je bila najbolja za Zvezdu, koja je preokrenula stvari u svoju korsit, ali se na odmor otišlo sa poravnatim rezultatom.

Odlično su crveno-beli otvorili drugo poluvreme i delovalo je da je krenulo u pravom smeru. Međutim, umesto toga usledila je serija Litvanca od 11:0, što je, ispostaviće se, odlučilo meč. Do kraja Zvezda nije uspela da se oporavi i Žalgiris je trijumfovao.

Najraspoloženiji u taboru srpskog i regionalnog šampiona bio je Lorenco Braun sa 14 poena, a pratili su ga Gist i Štimac sa devet poena.

38. minut - Gist majstorski prikucava, ali Lendejl poentira uz faul - 63:71.

37. minut - Trojka Berona!!! Ali, na drugoj strani je siguran Lekasivičius!

34. minut - Pogađa Lorenco. Prilično nervozan deo utakmice, Vokap na snagu pogađa za dva - 57:66.

33.minut - Veoma bitni poeni Lekasivičius, dok Beron poentira na drugoj strani - 55:64.

32. minut - Hejs je vezao pet poena - 53:62.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Žalgiris 53:57

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović

30. minut - Štimac dominira na ofanzivnom skoku, ali Ulanovas pogađa trojku. Četvrtina je završena poenima Lasikivičiusa sa linije slobodnih bacanja - 53:57.

28. minut - Lorenco ubacuje novu trojku, ali Ledej lagano poentira na drugoj strani - 50:52.

26. minut - Lendejl produžava seriju gostujuće ekipe - 45:47.

25. minut - Serija 7:0 Žalgirisa - 45:45.

24. minut - Evo ga i Beron! Nova trojka Zvezde- 45:38.

23. minut - Boriša!!! Simanić ubacuje trojku, da bi u odbrani "zalepio" Lendejla 42:38.

21. minut - Prve poene u drugom poluvremenu pogodio je Kuzmić sa linije slobodnih bacanja - 39:38.

Kraj prvog poluvremena: Crvena zvezda - Žalgiris 38:38

1 / 6 Foto: Emilija Jovanović

20. minut - Probao je u poslednjem napadu Panter da pogodi trojku, ali nije uspeo - 38:38.

17. minut - Gist lupa "rampu" Lendejlu, a onda se nagrađuje na drugoj strani terena i pogađa težak šut preko ruke Rivers nastavlja da "rešeta", Žalgiris igra dobru odbranu, ali "rampu" lupa i Dobrić, Lendejlu - 34:34.

16. minut - Dobrić je spreman za tri poena - 32:31, novo vođstvo Zvezde.

15. minut - Panter uzvraća trojku - 29:29. Bivši košarkaš Partizana Džok Lendejl postiže prve poene - 29:31.

13. minut - Kej Si Rivers je očigledo motivisan protiv bivšeg kluba - 26:29.

12. minut - Monstruozno zakucavanje Gista 24:24.

11. minut - Prelako je Ledej stigao do poena, dok je na drugoj strani Dobrić siguran sa linije slobodnih bacanja - 22:24.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Žalgiris - 20:22

10. minut - Bolji završetak za Žalgiris, Kej Si Rivers je poentirao u poslednjem napadu za prednost Litvanaca - 20:22.

9. minut - Odgovor crveno-belih, prvo je Lorenco ubacio sa mnogo osećaja, da bi u sledećem napadu Štimac poentirao - 18:16.

8. minut - Litvanci ponovo vode - 14:16.

7. minut - NBA zakucavanja Brauna i Simanića. Zvezda se vratila - 14:13.

1 / 3 Foto: Emilija Jovanović

6. minut - Prva trojka za Crvenu zvezdu! Lorenco Braun je uspeo da pogodi iz drugog pokušaja, što jhe nateralo Jasikivičiusa da pozove tajm-aut - 10:11.

5. minut - Milaknis je 'poludeo' - njegova treća trojka, dok na drugoj strani poentira Kuzmić uz faul - 7:11.

4. minut - Žalgiris je vezao pet poena, a Milaknis je pogodio drugu trojku - 4:8.

3. minut - Prazan minut na obe strane - 4:3.

2. minut - Trojka Milaknisa, Beron je bez potrebe izašao da pomogne, a Litvanac je pocepao mrežicu - 4:3.

1. minut - Ognjen Kuzmić je poenima iz reketa otvorio utakmicu protiv Litvanaca, a u sledećem napadu Lazić je pogodio iz tranzicije. Sjajan početak meča- 4:0.

18:50 - Trener Žalgirisa Šarunas Jasikivičius je dobio ovacije beogradske publike.

18:35 - Igrači obe ekipe su izašle na teren.

1 / 5 Foto: Espreso.co.rs