PUČE STOTKA U HALI SPORTOVA: Zvezda razmontirala Megu!
Mega - Crvena zvezda, Foto: Starsport©

aba liga, 15. kolo

Sva dešavanja sa meča po četvrtinama pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 19:13h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas Megu u gostima sa 103:85, u poslednjoj utakmici 15. kola ABA lige.

Crveno-bele su predvodili Bili Beron i Čarls Dženkins sa po 17 poena, dok je 13 postigao Kevin Panter, a 12 Vladimir Štimac.

Najefikasniji u poraženom timu sa 31 poenom bio je Kendirk Peri.

Zvezda je zabeležila devetu pobedu i sada ima isti skor kao i FMP. Ispred su Partizan, Budućnost i Cedevita Olimpija.

Mega sa skorom 3/12 zauzima poslednje mesto na tabeli regionalnog takmičenja.

MEGA BEMAKS: Mišković 2, Peri 31, Atić 6 (7sk), Marjanović -, Ašćerić 4, Simonović 18, Nenadić 8, Cerovina -, Macura 2, Stanić 3, Mesiček 7.

CRVENA ZVEZDA: Panter 13, Kuzmić 6 (6sk), Braun 2, Davidovac 5, Lazić 8, Beron 17, Dobrić 5, Gist 11 (4as), Dženkins 17 (5sk), Simanić 5, Jovanović 2, Štimac 12.

Sva dešavanja sa meča po četvrtinama pratili ste na Espreso.co.rs!

IV ČETVRTINA 85:103

Zvezda je odigala atomsku košarku!

Posle nešto lošijeg starta u drugom poluvremenu je dat gas, a visok tempo je zadržan i u poslednjoj deonici.

Briljantna igra u napadu, nekoliko vanserijskih poteza i publika je imala u čemu da uživa.

Beron i Dženkins sjajni sa po 17 poena, sa druge strane Peri 31 poen!

III ČETVRTINA 62:81

E sada je Zvezda dala pun gas! Ogromna prednost je stečena, kockice su se složile na obe strane terena.

Svi igrači crveno-belih su dobili šansu, a ono što je jako je šut za tri! Gađaju izabranici Šakote oko 50 posto, a ukupno su pogodili deset! Beron i Dženkins sa po 12 poena kolo vode.

Sa druge strane jedini "živ" igrač je Peri koji ima 23 poena!

III ČETVRTINA

II ČETVRTINA 43:49

Kakvu četvrtinu je odigrao Peri! Postigao je 12 poena u prethodnih deset minuta i glavni je razlog što njegov tim i dalje ima rezultatski priključak.

Za razliku od prve četvrtine, sada su domaći napravili veliki broj prekršaja, pa su gosti redovno bili na liniji penala.

Iako Zvezda vodi, ima velikih problema u odbrani.

Bili Beron ima osam poena, a Kevin Panter devet.

Idemo na odmor.

I ČEVRTINA 18:20

Mlada ekipa Mege je tvrdo ušla u ovaj meč i na početku smo gledali rezultatsku klackalicu. Simonović i Mesiček su kolo vodili kod domaćina i već imaju po osam poena.

Crveno-beli su rano ispunili bonus i to je isto bio veliki problem za njih. Ipak, uspeli su da povedu na kraju četvrtine.

Dragan Šakota je već izrotirao deset igrača.

Davidovac je bolji od ostalih sa pet poena.