PARTIZAN POBEDOM ZAVRŠIO PRVU FAZU: Limož je poražen u Areni - sada sledi TOP 16!
Košarkaši Partizana slavili su protiv Limoža, Foto: Starsport©

evrokup, 10. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Košarkaši Partizana zabeležili su i sedmu pobedu u Evrokupu!

Izabranici Andree Trinkijerija u Beogradu su savladali ekipu Limoža rezultatom 77:58 u okviru poslednjeg 10. kola prve faze Evrokupa.

Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka, pošto su crno-beli kontrolisali utakmicu od početka, pa su na poluvreme otišli rezultatom 40:34.

Italijanski stručnjak je raspodelio minutažu i dao više šansi onim igračima koji nisu imali puno prilike za igru tokom sezone. U drugom poluvremenu, prednost Partizana je rasla tokom drugog poluvremena, pa je u jednom trenutku u poslednjoj deonici bilo i +17 za crno-bele.

Na kraju meča Partizan je slavio i pobedom se oprostio od svojih navijača u 2019. godini što se tiče mečeva u Evropi.

Najefikasniji u timu iz Humske bio je Nikola Janković sa 14, a pratili su ga Nemanja Jaramaz i Nemanja Gordić sa po 11 poena. U ekipi Limoža istakao se Žinjar sa 15 koševa.

Podsetimo, crno-beli će u TOP 16 fazi Evrokupa igrati protiv Virtusa, Trenta i Darušafake i očekuje ih paklen zadatak ukoliko žele da se bore za ulazak u najboljih osam timova.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: PARTIZAN - LIMOŽ 77:58

37. minut - Ovde je sve rešeno, čeka se samo kraj meča. Partizan je ostvario i sedmu pobedu u Evrokupu.

34. minut - Crno-beli vode sa 66:51 u poslednjoj deonici. Nikola Janković sa 14 poena predvodi svoj tim, dok je Nemanja Gordić ubacio 11 za sada.

III ČETVRTINA: PARTIZAN - LIMOŽ 54:40

30. minut - Ne dopuštaju crno-beli gostima da se primaknu i nakon treće deonice imaju prednost od 54:40. Ostaje još 10 minuta do završetka prve faze Evrokupa.

23. minut - Svega dva poena za skoro tri minuta u trećoj deonici. Partizan ima +8 protiv Limoža.

II ČETVRTINA: PARTIZAN - LIMOŽ 40:34

20. minut - Primakao se Limož na 38:32 u finišu druge deonice. Janković je uz Veličkovića najefikasniji sa 9 poena u crno-belom taboru, dok su na drugoj strani Butsijel i Braun postigli takođe po 9 koševa.

15. minut - Partizan ima +11 na polovini druge četvrtine. Igra se napadačka košarka na obe strane, sa obzirom da je u ovoj grupi sve odavno rešeno. Crno-beli idu dalje, dok Limož završava takmičenje.

12. minut - Gordić pogađa oba slobodna bacanja, crno-beli vode sa 24:15.

I ČETVRTINA: PARTIZAN - LIMOŽ 16:14

8. minut - Dugo su crno-beli bez poena. Veličković je sa 6 koševa najefikasniji pojedinac u dresu Partizana. Na tribinama se nalazi oko 4.000 navijača.

5. minut - Partizan ima lepu prednost nakon polovine prve četvrtine od 14:8. Trinkijeri će u ovom meču dati minutažu košarkašima koji nisu imali mnogo prilike za igru ove sezone.

20.30 - Počela je utakmica između Partizana i Limoža u okviru 10. kola Evrokupa.