BJELICA DOBAR, BOGDAN SOLIDAN, KINGSI OČAJNI: Monk rešio Sakramento u 4. četvrtini, kraj serije Lejkersa!
Nemanja Bjelica, Foto: AP

NBA LIGA

Objavljeno: 08:22h

Novi, 15. poraz Sakramento Kingsa u NBA ligi pošto je bolji od njih bio Šarlot sa 110:102.

Nemanja Bjelica sa 12 poena, pet skokova i tri asistencije i Bogdan Bogdanović sa deset poena bili su među sedmoricom dvocifrenih košarkaša u poraženom timu, a zanimljivo da su se za duel sa Hornetsima skidala njih devetorica. Trejvor Ariza i Kori Žozef su takođe bili među strelcima, ali nisu uspeli da premaše deset poena.

Barns, Badi Hild i Marvin Begli su meč završili sa 14 ubačenih poena, s tim da je ovaj poslednji imao i sedam skokova. Holms je sa 11 bio još dvocifren kod gostiju.

Malik Monk sa 23 poena bio je najbolji u pobedničkom sastavu, od čega je 14 dao u poslednjoj četvrtini, kada se rezultat i prelomio. Imao je i 10 skokova i četiri asistencije.

Los Anđeles Lejkersi su svoj niz od 14 pobeda u gostima prekinuli protiv Indijane rezultatom 105:102 u korist domaćina.

Domantas Sabonis je sa 26 poena i 10 skokova bio najefikasniji, ali velike zasluge za trijumf Pejsersa idu na račun Malkolma Brogdona koji je na 36 sekundi do kraja postigao ključne poene. Meč je završio sa 14, a imao je i šest asistencija i pet skokova.