Zvezda stavila jednu ruku na pehar: Mega bez rešenja za neverovatnu timsku igru crveno-belih! (FOTO) (VIDEO)

Finale ABA lige

Sva dešavanja pre, tokom i posle utakmice pratili ste uz naš portal
Objavljeno: 22:00h

Košarkaši Crvene zvezde su uspeli da savladaju Mega Leks rezultatom 93:74 i tako uspeli da povedu sa 2:0 u finalnoj seriji regionalne ABA lige. Posle neizvesnog i uzbudljivog prvog meča, u drugom je viđena drugačija situacija - crveno-beli su već posle prvog poluvremena imali dvocifrenu prednost koju su uspeli da zadrže do samog kraja.

Gosti nisu uspevali da pronađu rešenje za defanzivu domaćih, dok su momci sa Malog Kalemegdana uspevali da kroz timsku igru pune koš protivnika tokom prvog poluvremena, dok je u drugom delu razlika nije previše varirala i bila je konstantno oko desetak poena sve do samog finiša treće četvrtine kada se zvezda odlepila na plus 17. Mega je serijom od 6:0 trojkama Ivanovića i Nikolića ponovo smanjila na minus 11, ali Zvezda odmah po početku poslednjeg dela vraća razliku na 17 poena. Do kraja meča tim sa Malog Kalemegdana održava prednost, a Dejan Radonjić je imao priliku da ravnopravno rasporedi minutažu i na ovom duelu je bio vidljiv izostanak velikog broja povređenih igrača Mege. Timsku igru crveno-belih najbolje oslikavaju poeni njenih igrača - Simonović 16 poena, Miler 11, Lazić i Kinsi po deset, Jović po devet poena i asistencija, Cirbes devet i Gudurić osam poena! Sa druge strane potpuno drugačija slika - Nikola Ivanović imao je 22 poena, a Danilo Nikolić i Rade Zagorac po 16, ali je izostala pomoć saigrača. Treća utakmica je na programu u ponedeljak u Sremskoj Mitrovici. Sva dešavanja pre, tokom i posle utakmice pratili ste uz Espreso.co.rs! 93-74 Meč je završen! Rutinska i ubedljiva pobeda Zvezde! 84-70 Potpuno je razbijena vojska Dejana Milojevića - Domaćin nema problema sa održavanjem dvocifrene razlike.

77-62
72-60 Ne može mega se se spusti ispod deset poena razlike. Sledi poslednja deonica! 71-60 71-54
60-50 .
58-42
52-39 Gotovo je prvo poluvreme. Uspeli su crveno-beli da povećaju prednost sa kraja prve deonice i gosti za sad nemaju odgovor na dobru partiju!
50-38 46-33 40-31 40-28
34-23
31-23 26-21 - Gotova je prva deonica. Uspela je Zvezda da se odlepi na plus 5! 22-23