BASKONIJA I SUDIJE UNIŠTILE ZVEZDU: Prekinut pobednički niz crveno-belih u Evroligi!

13. KOLO EVROLIGE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv blogu"

Objavljeno: 21:06h

Košarkaši Crvene zvezde prekiuli su niz od tri vezane pobede u Evroligi, pošto su u "Štark Areni" ubedljivo poraženi od Baskinije rezultatom - 64:74.

Bila je ovo sjajna prilika za izabranike Dragana Šakote da napravi pomak ka plej-ofu, ali nisu uspeli da ponove partiju iz Milana, kada su odigrali možda i najbolju utakmciu u sezoni. Pored slabe igre crveno-belih, veliki uticaj na ovakav rezultat imale su i sudije, za koje se mora reći da su bile ispod nivoa najjačeg evropskog takmičenja. Još jedna loša vest za srpski klub jeste povreda Lorenca Brauna. Amerikanac je krajem poslednjeg kvartala hramljajući napustio parket.

1 / 7 Foto: Starsport©

Početak meča kao da je najavio poraz Zvezde, koja je loše ušla u utakmicu, energija nije bila na nivou, dok su Španci trojkama pravili probleme srpskom šampionu. Crveno-beli su se probudili na kraju druge deonice i uspeli su da istope veliku prednost Baskonije.

Sve što su uradili u drugoj četvrtini zvezdaši su bacili u vodu u nastavku. Baskonija je stvorila nedostižnu prednost i Zvezda do kraja nije uspela da meč uvede u dramatičnu završnicu.

U pobedničkom timu najbolji je bio Stauskas sa 22 poena, a pratio ga je Šengelija sa 19.

Kada je reč o taboru Zvezde, najbolji je bio Lorenco Braun sa 20 poena. Niko osim plejmejkera crveno-belih nije bio dvocifren na meču. Bili Beron je skupio 9 poena, a Kuzmić je postigao 8 poena.

39. minut - Bili Beron je pogodio trojku, Zvezda je uspela da smanji prednost - 62:70.

37. minut - Ovo može da bude veliki problem za crveno-bele, pošto je Lorenco Braun izašao hramljujući sa terena - 58:70.

35. minut - Braun je bio najbolje raspoloženi igrač Zvezde u Areni, ali je to nedovoljno za bilo šta sem da se umanji vođstvo -51:67.

33. minut - Petnaesti poen Šengelije, dok na drugoj strani Lorenco poentira iz koraka - 49:66.

32. minut - Teško da će Zvezda uspeti da se vrati posle ovoga, Bskonija je na velikih +18 - 46:64.

31. minut - Toko Šengelija pogađa svoju drugu trojku. Zvezda je sada u velikom problemu - 43:59.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Baskonija 56:43

29. minut - Dragan Šakota je dobio tehničku grešku zbog prigovora, a Baskonija za to vreme uvećava prednost - 41:50.

28. minut - Druga trojka Stauskasa, koji na svom kontu ima 14 poena - 41:48.

27. minut - Dženkins je siguran sa linije penala - 41:45.

26. minut - Velika greška sudija, koji nisu svirali čiste korake Falu - 68:45.

25. minut - Smanjuje Zvezda, Lorenco Braun je pogodio oba slobodna bacanja - 38:42.

24. minut - Ognjen Kuzmić upisuje svoj osmi poen - 36:42.

22. minut - Loš početak Zvezde i odlični Stauskas na drugoj strani - 33:40.

21. minut - Stauskas poenima sa linije slobodnih bacanja otvara treću deonicu, a Zvezda posle sjajne akcije i zakucavanja Kuzmića uzvraća - 33:34

Poluvreme: Crvena zvezda - Baskonija 31:32

20. minut - Odlično su crfveno-beli završili prvo poluvreme, pošto su vezali seriju 9:0 i značajno smanjili prednost - 31:32.

19. minut - Serija Zvezde od 7:0 - Lorenco Braun je podigao publiku na noge - 29:32.

18. minut - Bili Beron postiže svoju drugu trojku na meču, Kuzmić je bio siguran sa linije penala - 27:32.

17. minut - Brutalno zakucavanje Šengelije za dvocifrenu prednost Baskonije - 22:32.

16. minut - Odlična trenerska minijatura Dragana Šakote i poeni Dejana Davidovca posle tajm-auta. Na drugoj strani Diop pogađa trojku - 21:30.

15. minut - Ognjen Dobrić je bio polovičan sa penala. Sa druge strane, Diop ponovo poentira, ali odgovora Lorenco Braun - 19:26.

14. minut - Diop je siguran ispod koša. Muče se crveno-beli na ovom meču, a treba istaći da je podrška navijača u "Štark Areni" veoma slaba - 16:24.

12. minut - Dženkins je pogodio za dva - 16:22

11. minut - Baskonija otvara drugu deonicu poenima Šengelije, koji upisuje sedmi poen na meču - 14:22.

Kraj prve četvtine: Crvena zvezda - Baskonija 14:20

1 / 4 Foto: Starsport©

9. minut - Baskonija se trojkama odlepljuje, a sada je Odžo napravio i drugi faul, dok je Fol realizovao 2+1 situaciju za, 12:20

7. minut - Nova trojka gostiju, Šilc je pogodio za 11:14.

5. minut - Vildoza ubacuje trojku za Baskoniju 9:11.

4, minut - Šengelija je siguran posle kontre, dok je Lorenco Braun polovičan sa linije slobodnih bacanja - 9:8.

3. minut - Nova trojka Zvezde, ovoga puta je pogodio Bili Beron - 8:6.

2. minut - Trojka Lorenca Brauna, dok na drugoj strani Stauskas poentira za dva - 5:4.

1. minut - Prelepa akcija Zvezde na samom startu meča, Braun je asistirao za Kuzmića koji je lagano poentirao. Odgovorio je Vildoza - 2:2.

19:00 - Utakmica je počela.

18:35 - Pogledajte kako izgleda "Štark Arena" nešto manje od pola sata pred početak meča.

1 / 6 Foto: Espreso.co.rs

18:30 - Igrači su izačli na zagrevanje.

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs