Spektakularan meč u Pioniru: Crvena zvezda zadala prvi udarac žilavom Mega Leksu! (FOTO) (VIDEO)

Finale Aba lige

Sva dešavanja pre, posle i tokom meča pratili ste uz naš portal
Objavljeno: 21:28h

Košarkaši Crvene zvezde su zabeležili pobedu protiv Mega Leksa u veoma zanimljvoj utakmici u hali "Aleksandar Nikolić" rezultatom 95:88 i tako poveli sa 1:0 u finalnoj seriji regionalne ABA lige. Monstruozna kucanja Kvinsija Milera ostavila odbranu Mege bez teksta! (VIDEO) Da li je sudija pogrešio ili ne? Sporna odluka koja je razbesnela Delije! (VIDEO)

aba-liga.com
Meč je obeležila igra u serijama na obe strane. Domaća ekipa je bila u prednosti skoro ceo meč, ali žilavi protivnik se vraćao u igru sve do poslednje deonice kada su crveno-beli uspeli da se odlepe i na plus 13. Nekoliko minuta pre kraja meča, Marko Gudurić je serijom od sedam poena uspeo da reši sve nedoumice oko pobednika. Tokom prvog poluvremena smo gledali izjednačen meč. Branko Lazić i Cirbes su bili fenomenalni i na njihiv krilima crveno-beli odlaze sa prednošću na poluvreme. Ekipu Dejana Milojevića su nosili Ivanović, Simeunović i Danilo Nikolić. Skoro da se nije ni osetilo odsustvo velikog broja povređenih igrača. U dugom poluvremenu je viđena slična situacija. Kako god bi se Zvezda odlepila, Mega bi se uspevala da se vrati u igru predvođena već pomenutim košarkašima. Konačan udarac Megi je zadao Marko Gudurić pred sam kraj meča serijom poena. Kod pobednika najefikasniji su bili Cirbes i Miler sa po 17 poena, a Nemac je ostvario i dabl-dabl učinak pošto je uhvatio i 12 skokova. Njima dvojici je najviše pomogao Simonović koji je uspeo da postigne 15 poena. U poraženom timu fenomenalan je bio Nikola Ivanović sa 25 poena, a Simeunović i Danilo Nikolić su postigi 20, odnosno 18 poena. Sva dešavanja pre, posle i tokom meča pratili ste uz Espreso.co.rs! Tok utakmice: Fenomenalna utakmica u Pioniru je završena! Pobeda Zvezde rezultatom 95:88. 83-72 Vezao je Simonović dve trojke i čini se rešio meč uz pomoć Kvinsija Milera koji je takođe bio precizan iz daljine.

77-72
Gotova je treća deonica. Mega je u prednosti deset minuta pre kraja meča
66-67
61-59 57-53
48-45
Uspela je Mega do postigne četiri poena u jednom napadu preko Simeunovića. To je i konačan rezultat prvog dela. Fantastična utakmica se igra u Pioniru 46-41
31-31
29-27
Gotova je prva četvrtina! Pred kraj prvih deset minuta Mega Leks je uspeo da se vrati u meč, iako je Zvezda vodila i osam poena razlike. 27:25! 24-17
22-15
13-8
19:00 Meč je počeo! U polupraznom Pioniru Maga Leksa stiže do prednosti od 4:2, ali lakim poenima je izjednačio Majk Cirbes
18:30 77:59