BJELICA PROFESORSKI SRUŠIO LUKU DONČIĆA! Srbin pokazao zube i izjednačio REKORD KARIJERE! (VIDEO)
Nemanja je bio odličan u napadu, Foto: AP/Richard W Rodriguez

NBA LIGA

Dalas nije imao rešenje za Srbina

Nemanja Bjelica je sinoć bio heroj Sakramenta: sa 30 poena izjednačio je rekord karijere i bio je ubedljivo najbolji igrač Kingsa u veoma važnoj pobedi u Dalasu (110:106), protiv tima Maveriksa i Luke Dončića koji su ove sezone hit NBA lige.

Nemanja je igrao 34 minuta, a za to vreme je iz igre šutirao 13-18 (4-7 trojke), i uz 30 poena imao je i 7 skokova i 4 asistencije.

Bogdan Bogdanović je na terenu proveo 28 minuta, a šutirao je 3-9 iz igre (1-4 za tri poena) i 3-3 penale, pa je utakmicu završio sa 10 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Badi Hild je sa 26 poena bio odličan kod pobednika, a na drugoj strani najbolji je bio Tim Hardavej Mlađi sa 29 poena.

Luka Dončić je zabeležio 27 poena, 7 skokova i 8 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti i šut 3-12 za tri poena.

Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Inače, Sakramento je veći deo utakmice imao visoko vođstvo, ali pred kraj je Dalas, nošen trojkama Tima Hardaveja i domaćom publikom, krenuo da sustiže tu prednost. Tačnije, od rezultata 106:90 privukli su se na 108:106.

Luka Dončić je čak imao priliku da izjednači rezultat, pri rezultatu 108:106, ali je promašio. Bogdan Bogdanović je u poslednjem napadu ubacio loptu u igru, tačno do kolege iz reprezentacije Srbije, koji je zapečatio sudbinu Dalasa.

- Dobar je osećaj kad pobediš. Ovo je bila veoma bitna pobeda za nas - bio je "rečit" Bjelica posle pobede.

- Nemanja zna košarku, zna da dodaje, ima šut i zna kako da namuči odbranu. Mi ga konstantno ohrabrujemo da bude agresivniji, i večeras nam je to uspelo - rekao je posle utakmice trener Kingsa Luk Volton.