ZVEZDA SLOMILA FMP: Crveno-beli posle produžetka ukrotili Pantere u Pioniru!
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Starsport©

aba liga, 10. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP iz Železnika u derbiju 10. kola ABA lige posle produžetka rezultatom 95:89.

Imali smo prilike da gledamo lud meč u Hali Pionir gde je posle 45 minuta igre slavio tim Dragana Šakote.

Košarkaši FMP-a su odigrali fantastičan i meč i treba im skinuti kapu zbog pristupa i angažovanju tokom cele utakmice, ali mladost i neiskustvo su presudili da ne budu pobednici ovog meča.

U poslednjoj četvrtini FMP je imao prednost i sve u svojim rukama, ali onda je Zvezda dodala gas, međutim Lorenco Braun je promašio šut za pobedu i tako se otišlo u produžetke.

Dejan Davidovac je trojkom na manje od minut do kraja trojkom doneo Zvezdi velikih +5 i to je bilo to.

Najefikasniji košarkaš meča bio je Lorenco Braun sa 25 poena, Davidovac je ubacio 17, a Gist je ubacio 12 koševa. Sa druge strane Ulubaj je ubacio 18 poena, dok je Pecarski ubacio 15 poena za FMP.

Interesantno, ovo je 25 uzastopni trijumf Crvene zvezde, a poslednji put "panteri" su slavili u maju 2011. godine.

I Zvezda i FMP nakon 10. kola imaju skor od 6-4.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

IV ČETVRTINA

Produžeci u Pioniru! Smenjlivala su se oba tima u prednosti, FMP je imao sve u svojim rukama do polovina četvrte deonice, a onda je Zvezda dodala gas, međutim Lorenco Braun je promašio šut za pobedu i tako se otišlo u produžetke - 77:77.

III ČETVRTINA

Tejić i Pecarski predvode FMP koji ne ispušta prednost. Igraju momci iz Železnika bez trunke respekta i žele pobedu na ovom meču. FMP nakon pola sata igre ima prednost od 60:55.

II ČETVRTINA

FMP i dalje ima prednost i čini se da se neće tako lako predati. Izabranici Vlade Jovanovića posle prvog poluvremena vode sa 41:38 i prikazali su izuzetnu košarku u prvih 20 minuta igre. Dženkins sa 8, Braun i Čović sa po 7 su najefikasniji u Zvezdi, dok su Tejić i Pecarski sa 8, odnosno 7 pokazali najviše u timu iz Železnika.

I ČETVRTINA

Veoma efikasnih prvih 10 minuta u Pioniru. Dobra borba na obe strane, FMP je pokazao da se ne plaši i vodi posle prve četvrtine rezultatom 23:21. U ekipi Zvezde, je sa 7 koševa Lorenco Braun najefikasniji igrač, dok je u gostujućem timu Radovanović sa 6 poena najraspoloženiji pojedinac.