JUNAJTED JE GAZDA MANČESTERA: Gvardiola i Siti u kanalu, Solskjeru odbija da dobije otkaz!
Rašford i De Hea slave pobedu, Foto: AP

premijer liga, 16. kolo

Fudbaleri Mančester junajteda slavili su kao gosti protiv Sitija rezultatom 2:1 (2:0).

Izabranici Ole Gunar Solskjera poveli su sa bele tačke golom Markusa Rašforda u 23. minutu, da bi Marsijal svega par minuta nakon toga duplirao prednost na asistenciju mladog Džejmsa.

De Brujne je pokušao u 40. minutu, da bi u nadoknadi vremena domaćini tražili penal, kada je lopta pogodila Freda u ruku, ali Tejlor i VAR studio su smatrali da nije bilo prekršaja za najstrožu kaznu.

2:0 je bio i konačan rezultat prvog dela, a Siti je do počasnog pogotka stigao preko Otamendija u 85. minutu i tim rezultatom je završen meč.

Nakon ovog kola, Junajted se popeo na 5. mesto i ima 24 boda, dok Siti polako posustaje za Liverpulom i sada je čak 14 bodova razlike između ova dva kluba.

PREMIJER LIGA, 16. KOLO

Subota: Everton - Čelsi 3:1 (1:0) (Rišarlison 5, Kalvert-Luin 49, 84 - Kovačić 52) Bornmut - Liverpul 0:3 (0:2) (Okslejd-Čemberlejn 35, Keita 44, Salah 54) Totenhem - Barnli 5:0 (3:0) (Kejn 4, 54, Moura 9, Son 32, Sisoko 74) Votford - Kristal Palas 0:0 Mančester siti - Mančester junajted 1:2 (0:2) (Rašford 23, Marsijal 29 - Otamendi 85)