LORENCO U POSLEDNJOJ SEKUNDI ZA EKSTAZU: Čudesna pobeda Crvene zvezde!
Heroj večeri, Foto: Starsport©

11. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 22:07h

Lorenco Braun je trojkom u poslednjoj sekundi doneo četvrtu pobedu u Evroligi za Crvenu zvezdu, koja je večeras posle drame bila bolja od Valensije 76:73.

Ovo je definitivno bila najbolja partija Lorenca u dresu Zvezde i ono što je uradio na kraju meča je samo šlag na torti. Meč je završio sa 19 poena i pokazao da može mnogo.

Dragan Šakota je tako došao do druge pobede na klupi kluba sa Malog Kalamegdana i očigledno da je promena prijala igračima Zvezde.

Početak meča je obeležio 50-minutni prekid zbog tehničkih problema. Kada se utakmica nastavila Valensija se nešto bolje snašla, pa je na poluvreme otišla sa minimalnom prednošću. Feneomenalni Lazić je nosio crveno-bele u prvom poluvremnu i odigrao možda i najbolju napadačku utakmicu u sezoni.

1 / 7 Foto: Starsport©

Treća četvrtina nam je donela najbolje od Zvezde, koja je odigrala izuzetno u oba pravca i ova deonica bi trebalo da bude putokaz kako srpski šampion treba da igra u nastavku. Na isteku 30 minuta bilo je 60:51 za crveno-bele.

Usledio je pravi šok za izabranike Dragana Šakote, pošto se Valensija vratila u meč za samo minut i po. Potpuno su se vratili u meč, a Zvezda se zahvaljujući dobroj roli Brauna držala u igri. Na kraju je u heroja večeri upravo izrastao Lorenco Braun, koji je bio najefikasniji u taboru srpskog šampiona sa 19, a pratio ga je Lazić sa 14.

Kod Valensije je najraspoloženiji za igru bio Bojan Dubljević sa 20.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

39. minut - Penali i sa druge strane, Braun je siguran, ali i Odžo. Vives je odgovorio na drugoj strani - 73:73.

38. minut - Opet gledamo bacanja. Tornekamp je polovičan - 69:71.

37. minut - Majstorski prodor Lorenca Brauna, koji upisuje 20 poen na meču - 69:70.

36. minut - Ponovo je Dubljević bio siguran sa linije slobodnih bacanja. Ovo je njegov 20 poen - 67:70.

35. minut - Nastavlja Dubljević u dobrom ritmu. Crnogorski reprezentativac je siguran sa linije penala. Lorenco Braun trojkom uzvraća 67:68.

Na večerašnjoj utakmici ima 6082 navijača prema podacima zvaničnog spikera

1 / 4 Foto: Starsport©

34. minut - Dubljević je vezao 5 poena i doveo Valensiju u vođstvo - 63:65.

33. minut - Trojkom Bilija Berona Zvezda prekida seriju Španaca - 63:59.

32. minut - Za minut i trideset sekundi Valensija je napravila seriju od 8:0 i tako je palo u vodu sve što su crveno-beli uradili u trećoj deonici - 60:59.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Valensija - 60:51

28. minut - Laberi je pogodio oba puta sa penala, Valensija u bonusu 58:49

27. minut - Upalila se crveno-bela mašina. Gist ispod koša za najveću prednost Zvezde 55:47

26. minut - Nastavlja kapiten Crvene zvezde tamo gde je stao. Lazić pogađa svoju drugu trojku za 53:47

25. minut - Vives precizan oba puta sa penala 48:45

24. minut - Valensija igra jako loše u napadu i Zveda to koristi, a Braun koristi to da bi išao na koš u ranom napadu kada je god to moguće. Pogađa uz faul i sada ima 7 poena - 48:43.

21. minut - Filip Čović je ostao u svlačionici. Simanić zakucavanjem otvara prvo poluvreme 39:41

Poluvreme: Crvena zvezda - Valensija - 37:41

20. minut - Dubljević iz vrlo teške situacije ubacuje trojku za svoj deseti poen na meču. Zvezda je odgovorila preko Fajea, dok je Abalde bio siguran sa penala. Poluvreme je završeno sa poenima Berona sa linije slobodnih bacanja - 37:41.

19. minut - Trojka Dobrić, koji upisuje prve poene, a Lojd lagano poentira - 33:36.

18. minut - Serija španskog kluba. Nekoliko loših odluka izabranika Dragana Šakote - 30.34.

17. minut - Ndur je sigran sa linije slobodnih bacanja, a Bili Beron na drugoj strani upisuje svoje prve poene. Trojka Amerikanca za vođstvo crveno-belih 30:29.

15. minut - Morali bi crveno-beli malo manje da greše u napadu. Dosta izgubljenih lopti je viđeno za sada. Gist je bio polovičan sa linije penala - 27:27.

14. minut - Čarls Đenkins upisuje svoj četvrti poen. Ndur vraća prednost Valensiji - 26:27.

13. minut - Odgovara Odžo na drugoj strani, koji je vezao pet poena za Zvezdu - 24:25.

12. minut - Ndur, pa Tobi poentiraju za Valensiju.Loša odbrana crveno-belih - 19:23.

11. minut - Odžo je bio siguran sa 'penala'.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Valensija 17:19

Branko Lazić sa jedne i Vanja Marinković sa druge strane su najraspoloženiji za igru. Obojica imaju na svom kontu devet poena.

10. minut - Đenka u svom stilu pogađa sa poludistance, ali Valensija je vezala četiri poena i na pauzu odlazi sa prednošću - 17:19.

8. minut - Marinković ubacuje svoju prvu trojku na meču - 15:14.

7. minut - Nastavlja Lazić tamo gde je stao pre prekida. Deveti poen za kapitena Zvezde. Dubljević na drugoj strani pogađa trojku - 13:11.

6. minut - Marinković probija Berona i poentira - 11:8.

5. minut - Bojan Dubljević je siguran sa linije slobodnih bacanja - 11:6.

19:59 - Meč je nastavljen nakon skoro 50 minuta.

19:37 - I dalje problem nije rešen... Čekamo da se meč nastavi. Sada je već prošlo trideset minuta od kada je meč prekinut zbog tehničkih problema.

1 / 5 Foto: Starsport©

5. minut - Veliki tehnički problemi obeležili su početak meča. Ne rade semafori, tako da je sudija pozvao tehnički tajm-aut. Igrači su vraćeni na zagrevanje dok se problem ne popravi.

4. minut - Braun se upisuje posle dve asistencije, a Marinković ulazi u seriju (8:4). U narednom napadu Lazić je pogodio trojku - 11:4.

2. minut - Vanja Marinković upisuje prve poene za Valensiju.

1. minut - Branko Lazić je dvojkom otvorio meč, pa Simanić lagano spušta loptu u koš - 4:0.

19:00 - Utakmica je počela.

18:30 - Pogledajte kako izgleda svlačionica crveno-belih pred meč sa Valensijom.

18:15 - Počelo je zagrevanje, a Bojan Dubljević se pozdravio sa nekolicinom igrača Crvene zvezde.

1 / 4 Foto: Espreso.co.rs