POVRATAK OTPISANE ZVEZDE U KAUNASU: Crveno-beli u poslednjem minutu rešili pitanje pobednika!
Bili Beron i Čarls Dženkins, Foto: Starsport©

10. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv- blogu

Objavljeno: 22:47h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Žalgiris u Kaunasu posle velike drame - 61:59. Crveno-beli su tako u 10. kolu Evrolige došli do treće pobede, a prve na gostovanjima ove sezone.

Ovaj meč nije bio za one sa slabim živcima, pošto je poslednji minut meča bio i više nego neizvestan.

Večeras smo imali priliku da gledamo odličnu partiju crveno-belih, koji su zahvaljujući velikoj energiji i dobroj defanzivi savladali Litvance pred njihovom publikom.

U poslednji minut utakmcie se ušlo sa izjednačenim rezultatom i usledila je prava drama. Meč viner Zvezde bio je Lorenco Braun, koji je 15 sekudni pre kraja pogodio dvojku za ključno vođstvo crveno-belih. Mogao je Grigonis da ponovo poravna rezultat, ali je promašio jedno slobodno bacanje na veliku radost ekipe Andrije Gavrlovića.

Zvezda je izuzev prve četvrtine odigrala odličan meč i zasluženo slavila. Jasikivičiusova ekipa je bolje otvorila utakmicu, Vokap i Lekavičius su napravili prendost Žalgirisa.

Nakon druge četvrtine situacija se drastično promenila na parketu, srpski šampion je odigrao najbolju deonicu na meču i preokrenuo rezultat. Odbrana je bila ključ svega, a Lorenco i Bili su nosili crveno-bele. Druga četvrtina je pripala Žalgirisu, dok je poslednji kvartal pobedila Crvena zvezda.

Najbolji u redovima crveno-belih bio je Bili Beron sa 14 poena, a pratio ga je Braun sa 12. Kod Žalgirisa najbolji su bili Grigonis i Ulanovas sa po 11 postignutih poena.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv- blogu:

40. minut - Lorenco Brauan!!!! Zvezda vodi 15 sekundi pre kraja - 58:60.

40. minut - Faje je siguran sa linije slobodnih bacanja- 58:58.

39. minut - Ulanovas je pogodio za novo vođstvo Litvanaca - 58:56.

37. minut - Neverovatnu trojku je pogodio Milaknis za vođstvo Žalgiris, ali Zvezda je poravnala rezultat poenima Fajea i Odža. Senegalac je bio polovičan sa bacanja, a centar Zvezde se odlično snašao u reketu - 56:56.

36. minut - Mora Zvezda da nađe bolja rešenja u napadu, Lekavičius donosi izjednačenje - 53:53.

35. minut - Ponovo Lendejl, odlično se snašao u reketu bivši centar Partizana - 51:53.

34. minut - Dženkins ubacuje svoju "čuvenu" dugu dvojku, a Lendejl je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja - 49:53.

33. minut - Ulanovas pogađa preko Odža - 48:51.

31. minut - Dobrić, pa Dženkins za veoma bitno vođstvo Crvene zvezde - 45:51.

Kraj treće četvrtine: Žalgiris - Crvena zvezda 46.47

29. minut - Nova bacanja za Zvezdu, Bili Beron je oba puta pogodio, a isto je uradio i Mohamed Faje. Crveno-beli bez promašaja sa penala - 44:47.

28. minut - Ponovo Ulanovas, ovoga puta iz koraka - 44:43.

27. minut - Ulanovas je siguran sa linije penala, a Bili Beron na drugoj strani upisuje svoj 11 poen. U sledećm napadu Lorenco Braun je bio oba puta precizan sa slobodnih bacaja - 43:42.

25. minut - Lekavičius je siguran sa linije slobodnih bacanja, a na drugoj strani Branko Lazić prekida seriju Žalgirisa.I pak, na TV tajm-aut Litvanci odlaze sa prednošću - 40:39.

24. minut - Lendejl je pogodio za tri poena. Na drugoj strani Odžo pravi fual u napadu. Serija Litvanaca 5:0 - 36:37.

23. minut - Odlična defanziva crveno-belih i u drugom poluvremenu. Simanić uspisuje svoje prve poene na meču - 31:37.

21. minut - Poenima Berona Zvezda otvara treći kvartal - 31:35.

Kraj poluvremena: Žalgiris - Crvena zvezda 31:33

Odlična četvrtina za crveno-bele, koji su pre svega zahvaljujući sjajnoj defanzivi došli do preokreta i vođstva. Najefikasniji u redovima Zvezde je Lorenco Braun sa osam poena, a prati ga Bili Beron sa sedam. Kod Žalgirisa je najbolji bio Vokap sa sedam.

20. minut - Snažno je zakucao Lendejl za svoj četvriti poen na meču - 31:33.

19. minut - Žalgiris je postigao samo osam poena u drugoj četvrtini. Fenomenalno je Braun asistirao za Davidovca, koji poentira - 29:33.

18. minut - Lorenco Braun pogađa za tri - 27:31.

17. minut - Odlična četvrtina crveno-belih, koji i dalje vode posle poena Davidovca sa linije slobodnih bacanja- 27:28.

16. minut - Kuzmić pogađa uz faul. Zvezda vodi 25:26.

15. minut - Lepa akcija crveno-belih koju poenima kruniše Dobrić - 25:23.

14. minut - Lorenco Braun ponetira uz faul - 25:21.

13. minut -Prvi poene upisuje Džok Lendejl na meču, bivšeg igrača Partizana - 24:18.

11. minut - Dženkis je pogodio oba slobodna bacanja - 21:18.

Kraj prve četvtine: Žalgiris - Crvena zvezda - 21:16.

10. minut - Trojka Filipa Čovića, pa dvojka Lekavičiusa. Vodi domaća ekipa - 21:16.

9. minut - Zvezda smanjuje, Dobrić je pogodio sa poludistance - 18:13.

8. minut - Ledej sa penala uvećava prednost domaćina - 18:11.

7. minut - Odžo se dobro snašao u reketu i poentirao - 14:11.

6. minut - Braun je siguran sa linije penala. Grigonis na drugoj strani upisuje nove poene, da bi na isteku šestog minuta Beron pogodio novu trokju - 12:9.

5. minut - Uvećava Žalgiris prednost preko Vokapa - 10:4.

4. minut - Grigonis se dobro snašao, dok na drugoj strani Braun dva puta nije bio precizan. Zvezda je već ispunila bonus - 8:4.

3. minut - Ulanovas je pogodio uz faul, koji je napravio Lazić - 6:4.

2. minut - Beron nakon prodora poentira za vođstvo crveno-belih - 3:4.

1, minut - Vokap je otvorio meč sa trojkom, da bi Bili Beron odgovorio sa poludistance - 3:2

19:00 - Utakmica u Kaunasu je počela.