ZVEZDA SE 'SAMOUBILA' U ARENI: Asvel posle produžetka do prve evroligaške pobede na gostovanju!
KK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

8. kolo evrolige

Sva dešavnja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:23h

Vodila je Crvena zvezda ceo meč, sve je delovalo da će srpski šampion uspeti da savlada Asvel, ali je duel 9. kola Evrolige otišao u produžetak, gde su se Francuzi bolje snašli i zalsuženo slavili - 74:72.

Asvel je nakon velike drame i mnogo preokreta na samom kraju meča došao do prvog trijumfa u Evroligi. Crveno-beli su vodili tokom čitavog regularnog dela meča, imali su prednost od sedam razlike i nisu uspeli.

Gledali smo pravu rovovsku borbu. Od početka meča je bilo jasno da neće biti puno poena na večerašnjem meču, a crveno-beli su za nijansu bolje ušli u duel. Ipak, nezgodni Asvel nije odustajao nijednog momenta, pa Zvezda nije uspela da se odlepi na plus 10.

1 / 17 Foto: Starsport©

Mnogo bespotrebne nervoze je bilo u igri crveno-belih, koje su u trećoj četvrtini vodili Lazić i Beron. Amerikanac je vezao dve trojke i delovalo prelomio susret.

Neshvatljivo je igra crveno-belh stala, a Asvel je to iskoristio i utakmica je otišla u produžetak, gde su se Francuzi bolje snašli. Treba istaći i da je Zvezda u nastavku odigrala očajno.

Jedini dvocifreni u redovima srpskog šampiona bili su Bili Beron sa 16 i Lorenco Braun sa 15 postignutih poena.

U ekipui Zvezdana Mitrovića najbolji je bio Livio sa 20 i Džakiri sa 18 ubačenih poena.

Sva dešavnja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

45. minut - Davidovac pogađa nemoguće . Zvezda je povela, ali to nije tralao dugo jer je Džakiri poentirao - 72:73.

44. minut - Mnogo nervoze na obe strane - 70:71.

43. minut - Vodi Asvel prvi put na meču. Džekson nakon prodora dolazi do poena - 67:69.

42. minut - Džekiri odgovora na drugoj strani - 67:67.

41. minut - Posle pravog karambola Lorenco Braun poentira - 67:65.

Kraj četvrte četvrtine: Crvena zvezda - Asvel 65.65

40. minut - Zvezda nije iskoristila poslednji napad, a na samom kraju Asvel je imao dve sekunde, ali ni Francuzi nisu uspeli da poeniraju i meč je otišao u produžetak - 65:65.

39. minut - Izjedanačenje. Zvezda ima poslednjih 15 sekudni da reši meč u svoju korist. Prava drama u Areni!

38. minut - Napeto je u Areni. Asvel se potpuno vratio u meč. Livio je pogodio sa poludistance - 65:63.

37. minut - Lorenco Braun u svom stilu - 65:58.

35. minut - Odžo pogađa izrazito važna slobodna bacanja - 63:55.

34. minut - NASTAVLJA BERON DA REŠETA!!! Nova trojka Amerikanca - 60:53.

33. minut - TROJKA!!! Veoma bitni poeni Bilija Berona - 57:53.

31. minut - Džekson je oba puta bio precizan sa linije 'penala' - 54:51.

Kraj treće četrtine: Crvena zvezda - Asvel 54:47.

1 / 3 Foto: Starsport©

30. minut - Džekiri hvata otpadak i poentira, a isto radi i Dobrić na isteku treće četvrtine - 54:47.

28. minut - Lepa akcija Berona i Gista. Popularni Bili dolazi do devetog poena. U sledećem napadu Dobrić poentira - 52:45.

27. minut - Kapiten nosi Zvezdu u ovim momentima. Lazić je pogodio sa poludistance, ali na drugoj strani pravi faul posle kojeg Asvel dolazi do koša - 48:45.

26. minut - Evo nove trojke Lazića 46:43.

25. minut - Faje je siguran sa 'penala' - 43:41.

24. minut - Izjednačenje! Livio je polovičan sa linije slobodnih bacanja. Asvel je mnogo bolje ušao u treću četvrtinu - 41:41.

23. minut - Serija Francuza 8:0. Gavrilović traži tajm-aut - 41:40.

22. minut - Beron pogađa trojku - 41:32

Kraj prvog poluvremena: Crvena zvezda - Asvel 36:32

1 / 7 Foto: Starsport©

Najefikasniji u taboru srpskog šampiona je Braun sa 11 poena, a prati ga Davidovac sa sedam. Mogla je Zvezda da vodi i ubedljivije na poluvremenu, ali je nešto lošiji kraj koštao da imaju prednost od samo četiri razlike.

20. minut - Nije uspeo Lorenco da poentira u poslednjem napadu, lopta je izašla iz koša - 36:32.

19. minut - Elegantan prodor iz kontre Lorenca Brauna za njegov 11 poen na meču - 36:26.

18. minut - Džejms Gist je na ovom meču došao do 1000 skoka u evroligaškoj karijeri.

17. minut - Mua je odgovorio trojkom - 29:24.

16. minut - TROJKA! Ovoga puta je Davidovac bio precizan - 27:21.

15. minut - Urodio plodom tajm-aut trenera Zvezde, pošto su crveno-beli napravili seriju 4:0. Prvo je Gist pogodio posle igre "jedan na jedan", da bi u sledećem napadu Dobrić oteo loptu i poentirao iz kontre - 24:21.

14. minut - Novi poeni za Džeksona, koji je vezao pet poena. Reaguje Gavrilović tajm-autom - 20:19.

13. minut - Ervin Džekson ubacuje prvu trojku za francuski tim - 20:17.

12. minut - Dobra odbrana crveno-belih, a sa druge strane poentira Davidovac - 20:14.

11. minut - Gist je pogodio oba slobodna bacanja - 18:14.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Asvel 16:14

10. minut - Gist je nekako ugurao loptu u koš nakon guranja u reketu - 16:14.

9.minut - Velika borba sa malo poena. Samo jednu trojku smo videli do sada - 12:11.

8. minut - Inteligentan prodor Brauna - 12:6.

7. minut - TROJKA! Branko Lazić nakon jednog promašaja ubacuje za tri poena - 10:6.

6. minut - Lorenco Braun uspeva da pogodi uz faul - 7:4.

5. minut - Obe ekipe se mnogo muče u napadau. Samo osam poena smo videli do sada - 4:4.

4. minut - Biili Beron postiže prve poene na meču posle asistencije Lorenca Brauna - 2:0.

3. minut - I dalje nema poena na meču. Veoma spor početak utakmice.

19:00 - Utakmica je počela.

18:55 - Pogledajte kako izgledaju tribine "Štark arene" pred početak meča. Prema procenama našeg reportera u najvećoj dvorani u Srbiji ima oko 8 hiljada zvezdaša.

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

18.49 - Као što smo već i najavljivali, u kombinaciji za tim crveno-belih neće biti Stratosa Perperoglua.

18.44 - Jedan navijač Zvezde došao je u dresu tragično preminulog Gorana Gogića, koji je pre više od četiri godine izgubio svoj život od srčanog udara.