NOVI PORAZ PARTIZANA U EVROKUPU: Crno-beli nisu iskoristili šansu, loša uvertira pred Večiti derbi!
Partizan nije uspeo, Foto: KK Partizan

7. KOLO EVROKUPA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 20:02h

Partizan je doživeo drugi poraz u Evrokupu, pošto je Tofaš bio bolji u sedmom kolu od beogradskih crno-belih rezultatom - 82:72.

Dobra stvar kod ovog poraza jeste to što crno-beli izgubili sa razlikom manjom od 13 poena, tako da ima bolji međusobni skor u duelima sa Turcima.

Četa Andree Trinkijerija je ponovo propustila priliku da matematički obezbedi plasman u narednu fazu i ugrozila prvo mesto na tabeli grupe B. Crno-beli tako nakon poraza na gostovanju u Turskoj dožekuju Večiti derbi, koji je na programu u nedelju od 20 časova.

Od početka je Tofaš nametnuo svoju igru i nijednog trenutka nije ispuštao prednost. Na kraju su ubedljivo slavili, a Partizan je samo u jednom momentu bio na minus četiri, ali onda je usledio novi udar Tofaša.

Nije ovo bilo veče Partizana, mnogo su se mučili u naparadu, dok u odbrani nisu imali rešenja za raspolože igrače turskog predstavnika. Mehija i Lodžeski su bili nerešiva enigma za crno-bele. Prvi je ubacuio 24, dok je bivši igrač Olimpijakosa zabeležio 15 poena.

Ono što može da raduje Grobare jeste dobra partija mladog Trifunovića, koji je na prvom meču u sezoni upisao 7 poena. Najefikasniji u Partizanom timu bio je Nemanja Gordić sa 17 poena.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

Kraj utakmice: Tofaš - Partizan 82:72

35. minut - Jašar pogađa za plus 16 - 76:60.

34. minut - Mehija beleži svoj 24 poen na meču.

33. minut - Ponovo Filip ubacuje trojku 69:56.

32. minut - Zagorac je siguran sa poludistance - 66:56.

31. minut - Tarik Filip je pogodio čudesnu trojku 66:54.

Kraj treće četvrtine: Tofaš - Partizan 63:54

30. minut - Trinkijeri je dobio tehničku zbog prigovora sudiji. Tofaš se opet odlepio 63:54.

29. minut - Gordić cepa mrežicu 56:51.

28. minut - Odličan prodor Gordića za minus šest - 54:48.

26. minut - Mladi Trifunović ubacuje svoj sedmi poen - 54:46.

25. minut - Megija za Dejvida Vilijamsa koji poentira iz tranziciji - 52.42.

24. minut - Odličan napad Partizana i trojka Gordića - 50:42.

23. minut - Urlu poentira pod faulom - 50:36.

22. minut - Janković na drugoj strani pogađa iz reketa, a u sledećem napadu crno-belih Pejdž daje trojku - 47:36

21. minut - Lodžeski je ubacio trojku - 45:31

Kraj prvog poluvremena: Tofaš - Partizan 42:31

Crno-beli su odigrali prilično loše poluvreme, ali mogu da budu zadovoljni rezultatom, pošto je su mogli da gube i ubedljivije. Najbolji u redovima Partizana su Rašon Tomas i Stefan Birčević sa po sedam poena. Kod Tofaša je najefikasniji Megija sa 15 poena.

19. minut - Birčević postiže pet uzastopih poena, ali odbrana ne prati konačno razigrani napad. Tofaš lako stiže do ofanzivnih skoka, a posle jedne takve situacije Lodžeski postiže trojku – 39:26.

18. minut - Konačno nekoliko lakih poena za Partizan, trojka Trifunovića pa zakucavanje Tomasa, ali Vilijams i Mehija drže Tofaš na odstojanju – 32:21

16. minut - Partizan je i dalje bez poena iz igre u drugoj četvrtini, ali sa linije bacanja uspeva koliko toliko da održava zaostatak. Jaramaz je ovog puta siguran sa linije penala - 28:16.

14. minut - Gordić sa linije penala smanjuje zaostatak - 25:14.

12. minut - Vilijams je bio sam na ofanzivnom skoku i lagano poentirao - 23:12.

11. minut - Megija pogađa trojku i uvećava prednost Tofaša - 21:10.

Kraj prve četvrtine: Tofaš - Partizan 18:10

10. minut - Jašar je upisao svoje prve poene na meču, a na drugoj strani Gordić promašuje jedno bacanje - 18.10.

9. minut - Četiri vezana poena Partizana - 16:9.

8. minut - Ponovo pogađa Megija, ovoga puta sa poludistance, pa poeni Vilijamsa - 16:5.

7. minut - Megija fantastično skače i poentira za 12:5. Trinkijeri reaguje tajm-autom.

6. minut - Jaramaz pravi faul u napadu. Crno-beli ne igraju na svom nivou u uvodnim minutima meča.

5. minut - Met Lodžeski dominira u Save dosadašnjem delu meča, već je upisao šest poena. Tofaš vodi 10:5.

4. minut - Pejners je polovičan sa linije slobodnih bacanja. Partizan smanjuje 6:5.

3. minut - Tofaš je bolje otvorio meč i vodi sa 6:2.

18:00 - Utakmica je počela.

17:30 - Crno-beli su put Turske krSave enuli bez Parahovskog i Voldena.