KRALJEVSKA POSLEDNJA ČETVRTINA: Zvezda poražena od Reala u krcatoj Areni!
Mogu li izabranici Andrije Gavrilovića do pobede?, Foto: Starsport©

7. kolo evrolige

Sva dešavanja tokom meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu...

Objavljeno: 20:56h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u punoj Štark areni od Real Madrida u 7. kolu Evrolige - 75:60.

Iako je delovalo da crveno-beli mogu do velikog podviga, nakon kraja treće četvrtoine usledilo je košmaran period za izabranike Andrije Gavrilovića, koji su postigli samo osam poena i zasluženo položili oružje pred kvalitetnijim protivnikom.

Ovo je prva pobeda Reala na gostovanjima u Evroligi ove sezone, dok je Zvezda zabeležila četvrti poraz u elitnom takmičenju.

Početak meča je obeležila neefikasnost na obe strane, Zvezda se pogotovo mučila u napadu, jedino je Gist bio raspoložen u prvom kvartalu, a onda se probudio Bili Beron, koji je nosio crveno-bele tokom većeg dela meča.

Imao je i Braun svoje momente, bio je na visokom nivou i odigrao solidnu partiju, ali izostala je pomoć ostalih igrača.

Zvezda je odigrala fantastičnu treću četvrtinu, potpuno su preuzeli konce igre i došli do vođđstva, međutim, dogodila se kobna poslednja četvtina, Ljulj i Rodrigez su upalili motore i srušili srpskog šampiona u Areni.

Najbolji u redovima srpskog šampiona bio je sjajni Bili Beron, pratio ga je Lorenco Braun sa 14, ali niko više nije bio dvocifren u Zvezdi.

Kod Madriđana najbolji je bio Ljulj sa 16 i Fenandeš sa 12.

39. minut - Tavareš je pogdio oba bacanja, pa trojka Kozera - 60:72.

38. minut - Serija Madriđana koji odlaze na plus 10+! Zvezda je pred porazom 58:66.

37. minut - BRAAAUN! Monstruozno kucanje plejmejkera crveno-belih - 56:61.

36. minut - Prvi poeni za Zvezdu, Beron je siguran sa linije slobodnih bacanja. Prethodno je Rodrigez pogodio trojku - 54:61.

35. minut - I dalje bez poena u četvrtoj četvrtini za izabranike Andrije Gavrilovića... Real sa vodi osam razlike.

33. minut - Stao je napad srpskog šampion, Braun ne pogađa veoma težak šut. Crveno-beli bez poena u poslednjem kvartalu - 52:55.

32. minut - Posle odlične odbrane Zvezde, Kozer je ipak pogodio trojku - 52:55.

31. minut - Rudi Fernandez ubacuje svoju drugu trojku - 52:52.

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda - Real Madrid - 52:49

Ovo je bila ubedljivo najbolji kvartal za crveno-bele, potpuno su preokrenuli stvari u svoju korist. Velika energija i odličnan šut za tri poena nose Zvezdu!

20. minut - TROJKAAA!!!! Faje pogađa trojku za vođstvo - 52:49.

29. minut - Garuba na jednoj, Lorenco na drugoj strani - 49:49.

28. minut - Mogla je Zvezda do vođstva, ali je Kuzmić napravi faul u napadu.

27. minut - Braun je siguran sa linije slobodnih bacanja, pa dvojka Berona - 47:47.

26. minut - Borišaaaa! Nova trojk za Simanića, Zvezda je samo na - 2 - 43:45

25. minut - Raspucali su se crveno-beli, sada i Simanić ubacuje trojku - 40:45.

1 / 2 Foto: Starsport©

24. minut - Nova trojka Zvezde, ovoga puta je Dobrić bio precizan. Usledio je koš Tavareša iz reketa. Moraju crveno-beli da se brane bolje - 37:43.

23. minut - Sam igra Bili u drugom poluvremenu i postiže svoj 13 poen - 34:49.

22. minut - Trojka Bilija Berona - 30:35.

21. minut - Kampaco košem sa distance otvar treću deonicu - 27:35.

POLUVREME: Crvena zvezda - Real Madrid 27:33.

Najefikasniji igrači u Zvezdinom taboru su Braun i Gist sa šest poena, dok su u redovima Real Madrida najbolji Tavareš i Ljulj sa šest.

1 / 1 Foto: Starsport©

20. minut - Sjajan prodor Brauna, pa veoma teška trojka za Bilija Berona, koji upisuje šesti poen na meču. Kraj je obeležila 'dvojka' Ljulja - 27:33

19. minut - Braun je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a na drugoj strani trojka Fernandeza - 22:31.

18. minut - Real odgovara trojkom Laprovitole, dok na drugoj strani pogađa Dobrić - 21:27.

17. minut - Serija Zvezde od 7:0, Ognjen Kuzmić je posle "zidanja" poentirao - 19:22.

16. minut - Mo Faje pogađa sa poludistance, pa trojka Berona! Pablo Laso reaguje tajm-autom - 17:22.

15. minut - Garuba poentira posle odlične asistencije Kampaca, Zvezda se prilično muči u napadu - 12:22

14. minut - Zvezda veoma loša u napadu, Miki zakucava - 11:20.

13. minut - Kozer je ukrao loptu i poentirao, serija Madriđana - 11:18.

12. minut - Dosta promašaja na obe strane. Faje je bio siguran sa linije slobodnih bacanja - 11:14.

11. minut - Tavareš dobro otvara i drugu četvrtinu - 9:14.

Kraj prve četvrtine: Crvena zvezda - Real Madrid - 9:12

1 / 3 Foto: Starsport©

10. minut - Tavareš je pogodio dvojku, da bi u sledećem napadu Ljulj bio polovičan sa linije slobodnih bacanja - 9:12.

9. minut - Lep soloprodor Kampaca - 9:9.

8. minut - I ponovo sjajni Džejms Gist. Ovoga puta je pogodio preko Tavareša. Prvo vođstvo beogradskih crveno-belih - 9:7

7. minut - TROJKA! Lorenco Braun cepa mrežicu - 7:7.

6. minut - Gist ponovo pogađa i smanjuje prednost Reala - 4:7.

5. minut - Nakon što je Gavrilović zatražio tajm-aut Zvezda nije uspela da poentira, promašio je Lorenco Braun šut sa poludistance. U istom napadu Lazić je dobio udarac u nos i prokrvario. Moraće kapiten Zvezde na klupu.

4. minut - Ljulj je pogodio prvu trojku na meču. Madriđani igraju dobru odbranu - 2:7. 2. minut - Gist uzvraća na drugoj strani - 2:2.

1. minut - Dek se izborio za poziciju u reketu i poentirao - 0:2.

19:00 - Utakmica je počela.

18:55 - Štark arena je prilično puno, tako da se očekuje sjajna atmosfera.

18:35 - Arena se polako puni.

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

18:15 - Košarkaši oba tima su izašli na zagrevanje.

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs