SAVRŠENA UTAKMICA KARIJERE GORDONA HEJVORDA: Lebron Džejms trećim uzastopnim tripl-dablom vratio Lejkerse sa -19!
Lebron Džejms i Gordon Hejvord, Foto: EPA/Tannen Maury/AP

NBA

Ova dva igrača su obeležili veče

Objavljeno: 09:23h

Lebron Džejms i Gordon Hejvord obeležili su noć između utorka i srede u NBA, predvodeći svoje timove do pobeda.

Lejkersi su posle onog poraza na otvaranju sezone vezali čak 6 uzastopnih pobeda, a poslednja je pala na gostovanju u Čikagu 118:112, čime je završena njihova serija mečeva u gostima.

Kao što rekosmo, briljirao je ponovo Lebron Džejms koji je i na trećem uzastopnom meču ostvario tripl-dabl učinak i bio najzaslužniji za trijumf i to posle velikog preokreta.

Bulsi su predvođeni Lavinom tokom prvog poluvremena imali čak 19 poena prednosti, ali je u drugom poluvremenu usledio preokret.

Lebron je postigao 30 poena i sakupio 10 skokova i 11 asistencija. Odmah njemu uz rame je bio Kuk sa 17 poena, a po 15 su postigli Entoni Dejvis i Kuzma.

U redovima domaćih prema očekivanjima prvi strelac Zek Levin sa 26 poena, a pratili su ga Porter Džunior i Vajt sa po 18.

Gordon Hejvord je odigrao savršenu utakmicu, najbolju u karijeri i samim time najbolju od prelaska u Boston i oporavka od teškog preloma noge zbog čega je bio propustio celu jednu sezonu.

On je u pobedu Seltiksa nad Klivlendom 119:113 postigao čak 39 poena, a uz to je imao perfektan šut za dva poena (16/16) i pogodio je jednu trojku iz 4 pokušaja. Takođe je imao i 7 skokova i 8 asistencija.

Sjajan na ovom meču, u kome su Kavsi pružili jak otpor favorizovanom protivniku, bio je i Kemba Voker sa 25 poena i 8 skokova, a dok je Tejtum ubacio 18.

U poraženoj ekipi 21 poen Sekstona, 19 Tompsona, 17 Lava i 15 Nensa Džuniora.