GAVRILOVIĆ NIJE USPEO: Barsa posle preokreta potopila Crvenu zvezdu u punom Pioniru!
Zvezda izgubila u Pioniru, Foto: Starsport©

EVROLIGA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:07h

Ništa od šok terapije, Crvena zvezda je potonula u krcatom Pioniru, pošto je Barselona preokrenula i savladala crveno-bele u četvrtom kolu Evrolige - 73.65.

Delovalo je da će Andrija Gavrilović uspeti da probudi srpskog šampiona, igrali su njegovi izabranici odlično u prvom poluvremenu, imali su u jednom trenutku i plus 13, Simanić i Odžo su dali energiju Zvezdi, ali Barsa je smanjila pri kraju druge deonice.

Meč je obeležio i povratak Ognjena Kuzmića, koji se posle mnogo nedaća vratio na parket. A, uspeo je i da se upiše u listu strelaca.

1 / 8 Foto: Starsport©

Treća četvtina je bila kobna za Zvezdu, Pešić je probudio svoj tim, koji je brutalno uzvratio i potpuno preokrenuo situaciju na terenu. Crveno-beli su ostali bez energije, zakazali su u napadu, a Katalonci su to umeli da kazne.

Sa velikom prednošću je Barselona ušla u poslednji kvartal, Zvezda je napadački totalno stala i nije uspela da se vrati.

Pre svega zahvaljujući sjajnom Mirotiću, kog su Delije pozdravile i zahvalile na pomoć srpskom napodu na Kosovu i Metohiji. Reprezentativac Španije je odigrao sjajnu utakmicu, upisao je 21 poena. Pratili su ga sa Braun sa 14 i Kjurik sa 15.

Gist je bio najbolji kod Zvezde sa 10, a poenterski su ga pratili Simanić i Dobrić sa 8.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

39. minut - Faje je smanjio trojkom, ali sada je kasno...

35. minut - Pogađa i Gist - 57:65.

34. minut - Dejan Davidovac se odlično snalazi u reketu - 55:65.

32. minut - Katastrofalna igra Zvezde, bez trunke energije, i u četvrtoj četvrtini... Ništa ne ide od ruke igračima Zvezde, koja je lako otišla na -14, a onda Dobrić nije uspeo da pogodi otvorenu trojku - 49:61.

Kraj treće četvrtine: Zvezda - Barselona 49:57

30. minut - Bolmaro brutalno zakucavana - 48.54.

29. minut - Zvezda ne uspeva da poentira iz igre. Dženkins je pogodio samo jedno slobodno bacanje - 46:50.

28. minut - Gist je bio polovičan sa linije slobodnih bacnja. U sledećem napadu Faje je dobio nesportsku - 45:48.

27.minut - Dejvis poentira i uvećava prednost 44:48.

26.minut - Mirotić je nadmudrio Fajea. Barselona vodi prvi put na utakmici - 44:46.

25. minut - Kajl Kurik je pogodio trojku. Izjednačenje - 44:44.

1 / 1 Foto: Starsport©

24. minut - Veoma loša reakcija Čovića, što je iskoristio Mirotić u kontri - 42:41.

23. minut - Sjajan prodor Lorenca Brauna - 42:36.

21. minut - Majkl Odžo se prvi upisuje u drugom poluvremenu - 38.33. Transparent zahvalnosti za Nikolu Mirotića.

POLUVREME: Crvena zvezda - Barselona 36:33.

Moglo je da bude i više da Katalonci nisu smanjili na kraju druge deonice, Hanga je pogodio veoma bitnu trojku. Treba istaći da crveno-beli igraju odlično večeras. Perperoglu i Simanić su najefikasniji u taboru srpskog šampiona sa po šest poena. Kod Barse je najbolji Mirotić sa 12.

20. minut - Dejvis je pogdio iz nemoguće pozicije, a imaće i dodatno slobodno bacanje - 35:29.

19. minut - Dejan Davidovac je siguran sa penala - 35:27.

18. minut - Serija Barse od 5:0 - 33:25.

17. minut - TROJKA!!! Faje je izazvao ekstazu Delija.

16.minut - OGNJEN KUZMIĆ!! Vratio se div iz Doboja i pogodio za dva - 30:20.

15. minut - Sjajna Zvezda, Dejan Davidovac poentira za dva poena, najveća prednost srpskog šampiona - 28:20.

14. minut - Perperoglu je pogodio dvojku - 26:20.

13. minut - Revija trojki u Pioniru, ovoga puta pogađa Kori Higins, ali vraća Dženkins momentalno- 22:18.

12. minut - Majstorska finta Dobrića koji odmah vraća trojku - 19:15.

11. minut - Kjurik pogađa veoma tešku trojku uprkos sjajnoj odbrani Dobrića - 16:15.

Kraj prve četvrtine: Zvezda - Barselona - 16:10.

10. minut - Perperoglu poentira iz prodora. Kraj prve četvrtine - 16:10.

9. minut - Abrines je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 14:11.

8. minut - Veoma dobra odbrana Crvene zvezde, rezultat je nepormenjen.

7. minut - Dženiks krade loptu i poentira iz kontre. Odlična Zvezda - 14:9.

6. minut - TROJKAAA!!! Boriša Simanić je pogodio za tri poena. Mladi košarkaš može da bude x faktor na ovom meč - 12:8.

1 / 3 Foto: Starsport©

4.minut - Dejvis je dobro skočio i smanjio prednost srpskog šampiona - 9:6.

3. minut - Nastavlja Zvezda sa dobrom igrom, prvo je Odžo pogdio šut sa distance, da bi i Lorenco Braun lagano položio za 8:4.

1. minut - Odlična energija crveno-belih na početku meča, Simanić i Odžo pogažaju za vođstvo Zvezde - 4:2.

1 / 2 Foto: Starsport©

21:00 - Utakmica u Pioniru je počela. Ovacije za Karija Peišića i Nikolu Mirotića.

20:45 - Sjajne vesti za Zvezdu, vratio se Ognjen Kuzmić.