NI BUDUĆNOST VIŠE NIJE NEPORAŽENA: Primorska uzela još jedan veliki skalp!
KK Budućnost, Foto: ABA Liga/Budućnost VOLI

ABA liga, 3. kolo

Samo FMP i Cedevita Olimpija i dalje ne znaju za gorčinu poraza

U poslednjoj utakmici trećeg kola ABA lige košarkaši Budućnosti poraženi su na svom terenu od Primorske rezultatom 83:80 (19:24, 23:20, 22:20, 19:16).

Podsetimo, Slovencima je ovo treći veliki skalp ove sezone, nakon što su savladali Crvenu zvezdu u ABA Superkupu i Partizan u prethodnom kolu regionalnog takmičenja.

Ekipa Budućnosti je odigrala dobru prvu četvrtinu u kojoj je čak imala i dvocifrenu prednost u jednom trenutku (22:12), ali je u nastavku Primorska konstantno topila razliku.

Tokom druge četvrtine je u jednoj situaciji rezultat bio nerešen, dok su u trećoj Slovenci u dva navrata čak imali i po poen prednosti. Ipak, konačni preokret se desio tek u poslednjih deset minuta i Primorska je zabeležila novi veliki trijumf ove sezone.

U pobedničkom sastavu Jagodić-Kuridža zabeležio je 22 poena i 11 skokova, Stiven Holt je upisao 16, a Marko Čakarun je dodao 14. Kod domaćih Kobs je završio susret sa 19 koševa i šest asistencija, dok je Danilo Nikolić ubacio 16 poena.