OVAJ PARTIZAN MOŽE MNOGO: Istorijska pobeda crno-belih u zemlji košarke! TOP 16 je blizu!

evrokup, 3. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 20:11h

Istorijska pobeda crno-belih!

Košarkaši Partizana savladali su Ritas u trećem kolu Evrokupa - 66:61 i tako prvi put pobedili ovu ekipu u Litvaniji. Izabranici Andree Trinkijerija ne znaju za poraz u Evropi i sigurno idu ka plamsanu u sledeću rundu, dok Litvanci, sa druge strane, imaju pobedu i dva poraza. Najefikasniji u redovima Partizana bio je Markus Pejdž sa 17 poena, pratili su ga Gordić sa 13 i Mozli sa 11 koševa.

U gostujućem taboru po 15 poena postigli su Kruz i Bendzijus.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA Lijetuvos Ritas - Partizan 61:66

40. minut - Gordić pogađa trojku i verovatno stavlja tačku na ovaj susret!

38. minut - Ključni trenuci meča. Partizan ima +2 na 150 sekundi do kraja i ima posed, a Gordić postiže možda i najbitniji poen na meču za 60:56.

35. minut - Na pet minuta do kraja Partizan vodi 57:53

33. minut - Ponovo je nerešeno! 52:52

III ČETVRTINA Lijetuvos Ritas - Partizan 48:48

30. minut - Ponovo gledamo dramu! Ritas se potpuno vratio u meč na kraju treće deonice.

28. minut - Trinkijeri je zatražio tajm-aut, zbog pet vezanih koševa Ritasa.

27. minut - Težak šut je Holovej uspeo da pogodi i prekine seriju crno-belih

26. minut - Trojka Birčevića koja može da prelomi meč. Partizan vodi 44:37 na polovini treće deonice.

24. minut - Uzvraća domaćin sa četiri uzastopna poena i smanjuje na 37:34

22. minut - Nova trojka Pejdža, Partizan ima +7

II ČETVRTINA Lijetuvos Ritas - Partizan 30:34

20. minut - Trojka za Markusa Pejdža! Partizan vodi 34:30

17. minut - Hvataju crno-beli priključak i smanjuju na -1

16. minut - Nastavljaju Litvanci da imaju vođstvo, na polovini druge četvrtine imaju prednost od 28:23

13. minut - Izjednačenje u Viljnusu, Partizan je vezao četiri uzastopna poena.

11. minut - Girčijunas pogađa trojku i povećava prednost svog tima na 21:17.

I ČETVRTINA Lijetuvos Ritas - Partizan 18:17

8. minut - Gordić sjajnim asistencijama razigrava saigrače, Partizan smanjuje prednost domaćina na 16:15.

6. minut - Kori Volden postiže prve poene na meču, ali Litvanci uzvraćaju trojkom u narednom napadu za 13:6

5. minut - Sve poene za ekipu Partizana postigao je raspoloženi Rade Zagorac.

4. minut - Kruz pogađa flouter za 9:3

2. minut - Ritas je bolje ušao u utakmicu i poveo sa 5:0.

18:00 - Počeo je meč