FENER NA KOLENIMA PRED 16 HILJADA DELIJA: Sjajna Zvezda srušila turskog velikana!

2. kolo evrolige

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:10h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Fenerbahče u drugom kolu Evrolige pred više od 16 hiljada Delija u Štark areni - 68:56.

Velika pobeda za srpskog šampiona, koji je slomio ekipu Željka Obradovića u poslednjem kvartalu. Taman kada se Fener približio na minus jedan, Mo Faje je pogodio ključnu trojku, a u sledećem napadu je Dobrić zakucao u kontri i nakon gosti nisu uspeli da se vrate.

Zvezda je od samog početka ušla veoma pametno u meč, igru izabranika Milana Tomića je krasila sjajna defanizva i još bolji ofanzivni skok. Ipak, Fener se nije dao slomit, pa je konstantno trajala rezultatska klackalica.

Prvo poluvreme su obeležili Derik i Lorenco Braun, a veoma bitnu rolu imali su Davidovac i Gist. Sa druge strane, Fener je nosio sjajni De Kolo.

Crveno-beli su nakon nešto lošijeg početka treće četvrtine, uzvratili preko Perperoglua i Lornca Brauna. Srpski šampion je u poslednji kvartal ušao sa + 8.

Usledila je prava drama, Fener se potpuno vratio u meč i došao na - 1, ali tada su na scenu stupili Faje i Dobrić.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Lorenco Braun sa 13, a pratili su ga Perperoglu i Gist sa 11. Ipak, treba istaći da je ovo bila prava timska pobeda Crvene zvezde. Kod Fenera je najbolji bio De Kolo sa 19.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

KRAJ: Velika Pobeda Crvene zvezde nad Fenerbahčeom 68:56!!!

39. minut - Hladnokrvni Perperoglu za + 9.

38. minut - Mahmetogu je pogodio trojku 61:54.

37. minut - Rampa Fajea. Senegalac je 'zalepio' Veslog.

36. minut - MOOO FAJEEE! Koliko je ovo bila bitna trojka za Crvenu zvezdu, a onda ZAKUCAVANJE Dobrića, kakava serija srpskog šampiona - 58:51.

35. minut - Jan Veseli je bio dobar u reketu, a u sledećem napadu Bobi Dikson pogađa trojku. Fener na -1. Tajm aut Tomića - 53:41.

34. minut - Odlična odbrana Zvezde.

33. minut - Filip Čović pravi grešku u koracima.

32. minut - Trojka De Koloa posle ofanzivnog skoka Bobija Diksona. Tajm aut Milana Tomića.

31. minut - Loš napad crveno-belih. Dženkins nije uspeo da se snađe na odbranu Fenera.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Crvena zvezda - Fenerbahče 51:43.

30. minut - Odlična igra crveno-belih i velika prednost - 51:43 za Zvezdu.

28. minut - Odžo oba puta precizan sa linije penala za 48:39.

27. minut - Ponovo Perperoglu za 46:37.

26. minut - TROJKAAA PERPEROGLUA!!! Najveća prednost Zvezde - 44:36.

24. minut - Nastavlja De Kolo gde je stao 38:36, pa uzvraća Bili Beron za svoje prve poene na meču - 40:36. Više od 16 hiljada

22. minut - Sjajan prodor Lorenca Brauna koji je pogodio i doatno slobodno bacanje - 38:34. Odličan je i u defanzivi plejmejker Zvezde.

21.minut - Serija Fenera 4:0. Bolji početak gostiju, Tomić traži tajm-aut - 35:34.

POLUVREME: Crvena zvezda - Fenrebahče 35:30. Zvezda igra sjajno pred svojom publikom. Najefikasniji u redovima crveno-belih je Gist sa 8 poena, a prate ga Lorenco i Derik Braun sa 7. Kod Fenera je najbolji De Kolo sa 14.

20. minut - Slukas je bio siguran sa penala - 35:30.

19. minut - Odično se Gist snalazi u reketu. Odlična odbrana Zvezde, pa sjajan prodor Lorenca Brauna za 2+1 - 34:28.

18. minut - Nastavlja da dominira De Kolo, koji smanjuje prednost Zvezde, ap Tomić mora da traži tajm aut - 29:28.

17. minut - De Kolo postiže dva poena, a nakon toga je bio siguran sa linij slobodnih bacanja - 27:23.

16. minut - MO FAJEEEE! Trojka za Zvezdu, a pored toga i timska odbrana funkcioniše sjajno. 27:21

15. minut - Vraća trojku Mahmutoglu, ali u sledećem napadu Davidovac ubcuje veoma težak šut za dva.

14. minut - TROJKAAA - Dejan Davidovac pogađa za tri poena čim je ušao na parket. 22:18. Tajm-aut Željka Obradovića.

13. minut - Nastavlja Derik Braun da igra sjajno, asistencija Filip Čovića - 19:18.

12. minut - Bobi Dikson uzvraća - 17:18.

11. minut - Perperoglu je pogodio za dva, vraća Zvezda prednost 17:16.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Veoma tvdru košarku smo gledali u prvoj deonici, Zvezda je odigrala sasvim dobro i da De Kolo nije pogodio trojku u posednjem napadu za Fener, crveno-beli bi otišli sa prednošću na pauzu. Zvezda - Fener 15:16

10. minut - Uprkos dobroj odbrani De Kolo je ubacio trojku.

8.minut - Derik Braun dobar i u ofanzivi - 15:13

6. minut - Rampa Derika Brauna za Nikolu Kalinića, pa dva poena Lorenca Brauna sa linije slobodnih bacanja - 13:10.

5. minut - Egal u Areni - 9:9.

NE PROPUSTITE

DELIJE - EVROLIGA 1:0!

4. minut - Braun polaže od tablu za 7:5.

3. minut - Kalinić je ubacio prvu trojku za Fener na ovom meču - 5:5.

2. minut - De Kolo je poentirao posle pordora, a GIst je nakon dva ofanzivna skoka pogodio - 5:2.

1. minut - Branko Lazić trojkom otvara meč.

18:55 - Sve je spremno za početak meča u Štark areni. Sjajna atmosfera u beogradskoj areni.

18:45 - Nikola Kalinić je dočekan zvižducima od strane Delija.

18:30 - Zagrevanje igrača Fenerbahčea.

18:15 - Naš reporeter sa lica mesta usnimo je tribine Arene sat vremena pred početak meča.

1 / 1 Foto: Espreso.co.rs