CRNO-BELI SRUŠILI TOFAŠ PRED 10.000 GROBARA! Sjajno drugo poluvreme Partizana za novu pobedu u Evrokupu!
Rade Zagorac, Foto: Starsport©

2. kolo evrokupa

Sva dešavanja sa meča u Štark areni mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 22:18h

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Tofaša na premijeri pred domaćim navijačima u drugom kolu Evrokupa -93:80!

Nastavio je Partizan da beleži sjajne rezultate na svim frontovima, pa je tako posle preokreta zabeležio drugu pobedu u Evropi i osamio se na vrhu tabele.

Bolju igru u prvoj četvrtini, gosti su i krunisali dvocifrenim vođstvom na kraju uvodne deonice koja se završila sa +12. Odbrana Partizana se mučila, što govore i 27 primljenih poena u prvoj četvrtini…

U nastavku je Veličković uspeo da rasplamsa domaće navijače trojkom za -7, ali odmah je to vratio Di-Džej Vajt.

Partizan je svom rivalu omogućavao otvorene šuteve, što su gosti oberučke prihvatali. Trojkom Zagorca na 18 sekundi do kraja prvog poluvremena, proključala je ,,Arena“ s obzirom na to da je Partizan došao na minus četiri, te je tako i završen ovaj period meća.

Nisu domaći uspeli da iskoriste svoje napade na startu drugog poluvremena i pokušaju da smanje razliku, ali ona se oržavala, što im je kasnije omogućilo da trojkom Voldena dođu na minus jedan, a potom i novom Ognjena Jaramaza konačno i povedu na ovom meču (53:52)

Dobro je počeo da šutira Partizan u nastavku susreta i pritisak prebaci na rivala, koji se unervozio i pomalo stao, za razliku od prvog dela meča, gde su dominirali. Rade Zagorac je šutirao sjajno, što je, između ostalog, omogućilo Partizanu da u poslednjoj četvrtini dođe i do maksimalnih plus šest u tim momentima.

Partizan se razgoropadio, Tori Volden je igrao sjajno, uz podršku Novice Veličkovića koji je u pravo vreme podigao crno-bele navijače, te su zajedno kreirali preokret. Nastavio je kapiten Partizana da igra briljantno, pa je tako svom timu na dva i po minuta do kraja meča doneo i +10. Njegovo iskustvo bilo je prisutno tokom čitavog meča i bez obzira što nije bio najefikasniji, bio je jedan od najzaslužnijih za ovaj trijumf vicešampiona Srbije.

Treba napomenuti da je Partizan bio u deficitu od 13 poena, ali je mnogo bolja odbrana i energija u drugom poluvremenu, uz sjajne Voldena, Zagorca i Veličkovića, pomogla domaćem timu da savlada turskog predstavnika.

Najefikasniji igrač na utakmci bio je Rade Zagorac sa 26 poena, dok je Veličković postigao 15. uz sedam skokova i četiri asistencije. Volden i Gordić su meč okončali sa po 12 poena.

S druge strane, Tofaš je predvodio Devin Vilijams sa 18 postignutih koševa.

Partizan će u narednom kolu putovati u Litvaniju, gde ih čeka ekipa Ritasa

Sva dešavanja sa meča u Štark areni mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ: Partizan - Tofaš 93:80

NA TRIBINAMA JE 10.000 GLEDALACA!

38. minut - Lepo se okrenuo Veličković. Majstorija kapitena Partizana za +10, 87:77! Promašena trojka Filipa, Partizan će smiriti napad.

36. minut - Veličković podiže masu svojim gestikulacijama! Partizan u ovim trenucima lomi meč u svoju korist! 81:74 za ekipu Andree Trinkijerija!

35. minut - Kori Volden je sjajno uposlio Mozlija koji postiže veoma bitan koš za Partizan koji nastavlja da povećava svoju prednost.

33. minut - Igra se poen za poen u ovim trenucima. Partizan vodi 71:70. Ima još dosta da se igra do kraja utakmice.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Partizan - Tofaš 66:66

30. minut - Tofaš je uspeo da izjednači, ali je Jaramaz promašio oba bacanja i propustio šansu da donese novo vođstvo svom timu.

28. minut - Gordić pogađa za dva poena i imaće dodatno slobodno bacanje! 65:60 za Partizan u finišu treće deonice.

27. minut - Crno-beli su preuzeli stvar u svoje ruke i sada oni kontrolišu utakmicu.

24. minut - Prva prednost Partizana na meču! Totalno ludilo u Štark areni.

22. minut - Nova trojka Voldena! Samo +1 za Tofaš - 52:51

POLUVREME: Partizan - Tofaš 45:49

20. minut - Zagorac sa šest vezanih poena smanjuje na samo 49:45! Ovo su trenuci kada Partizan može da prelomi utakmicu.

18. minut - I dalje se smanjuje prednost Tofaša. Vilijams je najefikasniji košarkaš gostiju sa 8 poena, dok je Gordić sa 6 najbolji u crno-belom timu.

15. minut - Trojka Veličkovića za erupciju navijača! A, onda Tofaš uzvraća iz iste pozicije!

13. minut - Grobari su krenuli sa pesmom posle odavanje pošte svom saborcu Goranu Klještanu kada su ćutali prvu četvrtinu. Pošto je navijanje krenulo da grmi iz Arene, i igra crno-belih se znatno poboljšala, prednost je smanjena na 33:24.

11. minut - Gordić prekida neprijatnu seriju Tofaša i pogađa za dva poena. Gostujući trener je zatražio tajm-aut.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Partizan - Tofaš 15:27

10. minut - Tofaš i dalje održava veliku prednost! Na isteku poslednjeg minuta prvog dela igre Partizan gubi sa 23:15.

7. minut - Trinkijeri je zatražio tajm-aut, gosti imaju prednost od 19:9 posle šest minuta igre u Areni.

6. minut - Kori Volden pogađa bitnu trojku za crno-bele. Turska ekipa je bolje ušla u meč večeras.

4. minut - Evo i prve trojke Ognjena Jaramaza! Tofaš ima prednost na startu meča.

3. minut - Novica Veličković postiže prve poene za Partizan - 2:4

20:00 - Počela je utakmica!

19:45 - Košarkaši su izašli na zagrevanje, a na meču prisustvuju i dva specijalna gosta

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs

19:30 - Grobari polako pristižu u Arenu. Procenjuje se da će biti oko 10 hiljada.