ZVEZDA PORAZOM ZAPOČELA EVROLIGU: Panatinaikos kaznio greške crveno-belih!
Džejms Gist, Foto: EPA/ Jonh Andreou

1. kolo evrolige

Sva dešvanja sa meča možete da pratite na našem lajv-blogu:

Objavljeno: 22:06h

Košarkaši Crvene zvezde porazom su se vratili u Evroligu, pošto je Panatinaikos bio bolji od crveno-belih u Atini rezultatom - 87:82 (14:17, 23:18, 29:18, 21:29).

Nije uspela Zvezda da se oporavi od poraza u ABA Superkupu, izabranici Milana Tomića su izgubili mnogo lopti i tako dozvolili lake poene protivniku. Nedostajala je bolja organizacija igre, a PAO je odigrao koliko mu je trebalo i zasluženo upisao pobedu u prvom meču Evrolige u novoj sezoni.

Crveno-beli su dobro otvorili meč, na samom startu su vezali seriju 5:0 i zahvaljujući dorbrim skokom napravili su prednost u prvoj četvrtini.

Usledio je odgovor Grka - zaigrao je PAO bolje, ali Zvezda je napravila mnogo grešaka, što je tim iz Atine umeo da iskoristi.

Ipak, očajna treća četvrtina koštala je crveno-bele poraza, pošto su u tom kvartalu igre primili čak 29 poena i previše se udaljili od Panatanaikosa, koji je do kraja meča održavao prednost.

Jeste Zvezda zaigrala kvalitenije u poslednjoj četvrtini, ali prevelika je bila prednost Zelenih.

Najbolji u redovima Panatinaikosa je bio Nik Kalates sa 21, a pratio ga je Dešon Tomas sa 18.

Kod Zvezde je najraspoloženiji za igru bio Džejms Gist sa 22, dok su Bili Beron i Stratos Perperoglu ubacili po 15.

Kraj utakmice. Poraz Crvene zvezde na početku Evrolige - 87.82.

39' - Trojka Perperoglua, smanjuje Zvezda 83:77.

37' - Veoma bitna trojka Kalatesa sa osam metara - 81:74.

35' - Zvezda je na minus 7. Bili Beron je siguran sa linije penala.

34' - Trojka Perperoglua - 74.63.

32' - Dešon Tomas je pogdio veoma težak šut - 68:57.

31' - Odličan početak Zvezde, serija 4:0 na poetku treće četvrtine.

30' - Kraj treće četvrtine: Zvezda je odigrala najlošiju četvrtinu na meču, primila je čak 29 poena, a dala je 18. Crveno-beli imaju problema u organizaciji, ali najveći problem srpskog šampiona na meču su laki poeni. Mnogo ih je bilo na meču, a pogotovo u ovoj četvrtini - 66:53.

28' - Biće veoma teško da Zvezda preokrene. Dženkins uspeva da smanji prednost - 63:51.

27' - Razigrao se Panatinaikos, Kalates je vezao pet poena - 60:49.

26' - Sjajni Gist održava Zvezdu u životu, sjajno zakucavanje i dodatno slobodno bacanje. Neverovatna energija američkog košarkaša - 55:47.

25' - Davidovac je promašio zakucavanje, a PAO je to umeo da iskoristi. Mekana odborana Crvene zvezde - 52:44.

23' - Inteligentan potez Berona - 46:42.

22' - Problem za Zvezdu, Gist ima četiri faula, ali zato Davidovac pogađa trojku - 42:40.

21' - Nova izgubljena lopta Zvezde, Lorenco Braun je pogrešio pas - 39:37.

20' - POLUVREME: Zvezda je primila veliki broj lakih poena, čak devet izgubljenih lopti, ali uprkos svemu tome crveno-beli su i dalje u igri - 37:35.

19' - Majkl Odžo je za samo osam minuta u igri napravio pet faulova i tako završio utakmicu već u drugoj četvrtini - 35:31.

18' - Trojka Derika Brauna iz ugla, ali Fedet odgovara na drugoj strani 32:31.

17' - Ognjen Dobrić je pogodio iz ugla. Velika borba u OAKA areni, konstanto se smenjuju u vođstvu dve ekipe - 26:28.

16' - Trojka Bilija Berona!!! Iz veoma teške pozicije pogodio je Amerikanac za izjednačenje, a Odžo pogađa u sledećem napadu i vraća prednost Zvezdi - 24:26.

15' - Mnogo izgubljenih lopti crveno-belih, koji preko Dženkinsa dolaze do poen - 24:21.

13' - Preokret Panatinaikosa, serija 10:0. Loša igra Zvezde u drugoj četvrtini - 20:17.

10' - Kraj prve četvrtine. Crvena zvezda vodi protiv Panatinaioksa. Najraspoloženiji za igru je Džejms Gist sa 8 poena. Dobre odbrane na obe strane, ali bolja igra crveno-belih - 14:17.

8' - Dominacija Džejmsa Gista! Centar Crvene zvezde ima već osam poena, 8:17. Na drugoj strani PAO uzvraća i smanjuje na -7 - 10:17.

4' - Izabranici Milana Tomića su dobro otvorili mreč u OAKA areni - 4:10

1' - Džejms Gist otvara meč poenima iz reketa, a pre početka meča - 0:2