OVA ZVEZDA MOŽE MNOGO: Đenka probudio zver u sebi! Srpski šampion srušio Olimpijakos u poslednjem minutu!
Džejms Gist, Foto: Filip Plavčić

PRIJATELJSKI MEČ

Čarls Dženkins eksplodirao u četvrtoj četvrtini

Objavljeno: 22:21h

Košarkaši Crvene zvezde su nastavili perfektan niz u pripremnom periodu, pošto su savladali Olimpijakos u dvorani Mira i prijateljstva, rezultatom - 73:71

Izabranici Milana Tomića u dosdašnjem delu priprema ne znaju za poraz. Večeras su možda bili najbliži neuspehu, ali je sjajni Dženkis uspeo da preorkene rezultat u poslednjoj četvrtini i obezbedi trijumf beogradskim crveno-belima.

Grčki šampion je od druge četvrtine konstantno imao prednost i delovalo je da ima sve u svojim rukama, međutim, Zvezda se nije predavala, a zahvaljujući čudesnoj trojci Bilija Berona minut pre kraja došla do prve prednosti nakon prve četvrtine. Uzvratio je Oli preko Brendona Pola, a u sledećem napedu Džejms Gist je rešio pitanje pobednika.

Čarls Dženkins je sa 15 peona bio najefikasniji u pobedničkom sastavu. Bili Beron je upisao 13 , a Derik Braun 10 koševa. Kod domaćih Brendon Pol je ubacio 12, a Vasilis Spanilis je dodao 10.