TRAGIČAN PORAZ SRPSKIH JUNIORA NA EP: Gubili 19 razlike, pa se vratili u meč i imali napad za produžetak i uprskali
Srpski juniori su poraženi u četvrtfinalu Eurobasketa, Foto: Printscreen/youtube/FIBA

Šteta

Vratili smo se u meč posle 48:29 za Litvance na kraju treće četvrtine, ali smo morali da platimo za 30-minutnu katastrofalnu igru

Objavljeno: 20:32h

Juniori Srbije ispali su u osmini finala Evropskog prvenstva za košarkaše porazom od Litvanije 56:54.

Naši mladi igrači nisu uspeli da krenu stopama svojih prethodnika i odbrane titulu koju su prošlog leta osvojile njihove kolege.

Čudna je bila ovo utakmica za srpske reprezentativce koji su odigrali očajno prve tri četvrtine, da bi onda usledilo neverovatno buđenje u poslednjoj deonici.

Niko ne bi verovato da su Litvanci na kraju trećeg perioda imali preubedljivo vođstvo od 19 poena razlike 48:29, da bi onda u poslednjih 10 minuta bio viđen neviđeni nalet naših košarkaša.

Uspeli su izabranici Slobodana Klipe da naprave neverovatan napor, zategli su odbranu na maksimum i primili u tom periodu samo 8 poena, dok su postigli čak 26, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Jednostavno, morali su da plate za to što su 30 minuta igrali katastrofalno.

Ali i bez obzira na to su imali priliku da dođu do produžetka ili čak pobede, pošto je pri rezultatu 56:54 za Litvaniju, protivnički igrač promašio slobodno bacanje i lopta je upala u ruke našim reprezentativcima na 8 sekundi do kraja.

Međutim, brzopletost i želja da se što pre postigne koš i pritisak isteka vremena su učinili svoje, spetljali su se i Karapandžić je izgubio loptu tako da je meč otišao u nepovrat.

Inače, pre toga smo imali još jednu šansu, ali je Langović promašio polaganje za izjednačenje.

Što se tiče strelaca, najefikasniji u našoj reprezentaciji bili su Aleksej Pokuševski sa 16 poena, šest skokova i tri asistencije, Langović je ubacio 12, dok je Pavićević imao devet. Podbacio je Pažin koji je iz igre šutirao svega 2/12.

U pobedničkom timu Modestas Kancleris je ubacio 11 poena, devet je imao Kreišmontas, dok je osam ubacio Tubelis.

Litvanija će u osmini finala igrati protiv Grčke ili Finske.