REPREZENTATIVNI POZIV ZA ZVEZDINOG AMERA: Dion Tompson igra na Mundobasketu u Kini!

veliki uspeh

Igrač Malage nije krio zadovoljstvo

Objavljeno: 09:22h

Bivši košarkaš Crvene zvezde Dion Tompson igraće na prestojećem Svetskom prvenstvu u Kini, pošto će nastupati za reprezentaciju Obale Slonovače.

Tompson je u mlađim kategorijama bio član reprezentacije SAD. Sa njima je osvojio srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu do 19 godina 2007. godine u Novom Sadu. Tada je u finalu selekcija SAD izgubila od Srbije. Dve godine kasnije na Univerzijadi u Beogradu osvojio je bronzanu medalju.

Ipak, Tomspon nikada nije nastupao za seniorsku reprezentaciju Amerike, zbog paklene konukrencije, tako da je sada iskoristio priliku da bude učesnik smotre najboljih timova sveta.

Obala Slonovače se nalazi u grupi A sa Poljskom, Venecuelom i Kinom.