Galatasaraj jednom nogom u finalu Evrokupa! Sjajni Micov i Lazme!

polufinale evrokupa

Galatasaraj je uspostavio kontrolu zahvaljujući seriji od 12:0 u trećoj četvrtini. U 26. minutu je vođstvom domaćina 61:45 nagovešten debakl španskog tima

Košarkaši Galatasaraja blizu su plasmana u finale Evrokupa. Turska ekipa slavila je u prvom meču u okviru polufinala plej-ofa protiv Gran Kanarije rezultatom 89:75 i tako povela sa 1:0. Galatasaraj je uspostavio kontrolu zahvaljujući seriji od 12:0 u trećoj četvrtini. U 26. minutu je vođstvom domaćina 61:45 nagovešten debakl španskog tima, ali izabranici Ergina Atamana nisu mogli više od "plus 19", koliko su imali jednom u trećoj i tri puta u poslednjoj deonici.

Vladimir Micov
Stefon Lazme italijanski Trento je kao gost savladao Strazbur 74:68 i savim se približio velikom finalu.