TO SU SRPSKE LAVICE: Srbija održala lekciju košarke Britankama i osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu!
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije, Foto: Starsport©

EVROPSKO PRVENSTVO ZA KOŠARKAŠICE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv-blogu na Espreso.co.rs

Objavljeno: 19:18h

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradskoj Areni.

Srbija je u borbi za treće mesto savladala Veliku Britaniju sa 81:55.

Iako ostaje žal što Srpkinje nisu uspele da se domognu finala, i bronza je odličan rezultat pošto je Srbija izborila učešće na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Tokiju. Brzo su se Srpkinje oporavile od teškog poraza od Španije u polufinalu i uspele da održe pravi čas košarke Britankama.

Od prvog minuta, Srbija je krenula agresivno. Iako su dozvolile Britankama da se u pojedinim trenucima približe (u jednom trenutku je bilo samo minus jedan za Srpkinje), vratile su prepoznatljivu igru i uspele da i više nego ubedljivo savladaju Veliku Britaniju.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Sonja Petrović sa 14 poena, a pratila ju je Nevena Jovanović sa 11.

Strelci za Srbiju
Strelci za Srbiju foto: Printscreen/FIBA

Britanke je predvodila Fagbenle sa 23 ubačena koša, a dvocifrena kod Velike Britanije je bila i Vondervol sa 11.

Strelci za Veliku Britaniju
Strelci za Veliku Britaniju foto: Printscreen/FIBA

IV četvrtina

40. minut - Pogađa Petrovićeva za 81:55. Srbija je osvojila bronzu!

39. minut - Opet Srbija - 79:55

38. minut - Osvajaju jedan poen Britanke - 77:50.

37. minut - Pogodila je trojku Škorićeva za 74:49, a u sledećem napadu za tri je pogodila i Nevena Jovanović.

36. minut - Promašuju Britanke sve što mogu, a Srpkinje su malo stale u napadu. Došle su britanske košarkašice do novih poena - 69:47. Sa linije slobodnih bacanja dva puta je bila precizna Petrovićeva za 71:47. Slobodna bacanja koriste i Britanke - 71:49.

35. minut - Nesportsku ličnu pravi Miljkovićeva, a Samjuelson pogađa slobodna bacanja za 69:45. Međutim, nije Britanija iskoristila napad posle lopte sa strane.

34. minut - Faulirana je Škorićeva, ali nije uspela da pogodi šut za dva. Britanija je uspela da pogodi za 67:41, a na drugoj strani konačno se u strelce upisala i Maja Škorić - 69:41. Britanke upisuju nove poene sa slobodnih bacanja - 69:43.

33. minut - Sada igra samo jedan tim - Srbija koja ima prednost od 67:39.

32. minut - Odlično igra Srbija i vodi sa 65:39. Međutim, senku na sve je bacila povreda Sonje Petrović kojoj je pukla arkada.

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

31. minut - Odbrana Srbije radi svoj posao, a Bruks pogađa za 63:39.

III četvrtina

30. minut - Bore se srpske košarkašice kao lavice. Uprkos velikoj prednosti, ne dozvoljavaju Britankama da dođu do koša, a tačku na treću deonicu stavila je Milićeva koja je iskoristila oba slobodna bacanja - 61:39.

29. minut - Pogodila je Britanija za 59:39.

28. minut - Promašila je Butulija, ali je Crvendakićeva ispravila njenu grešku odličnom reakcijom u odbrani.

27. minut - Ne daju Srpkinje u odbrani Britankama da dišu i uspevaju da povećaju prednost - 59:37.

26. minut - Pogađaju Britanke oba slobodna bacanja, a Stanković povećava na 53:37. Raste prednost Srbije, ima velikih plus 20 - 57:37.

25. minut - Pogodila je Jovanovićeva (51:35).

24. minut - Rešetaju koš Britanki Srpkinje, precizna je Stankovićeva za 49:35 u korist Srbije.

23. minut - Butulija donosi Srpkinjama plus 11 - 44:33, a li precizne su i Britanke. U nastavku meča, trojku pogađa Nevena Jovanović za plus 12 - 47:35.

1 / 4 Foto: Starsport©

22. minut - Pogodila je Stankovićeva posle asistencije Petrovićeve - 42:33.

21. minut - NIje iskoristila Srbija slobodna bacanja, ali na drugoj strani Britanke imaju neiskorišćen napad.

Nastavlja se meč!

POLUVREME! Vodi Srbija na poluvremenu sa 40:33.

II četvrtina

20. minut - Pogodila je Stankovićeva za plus sedam u korist Srbije 40:33.

19. minut - Sjajna Maja Miljković je odigrala sjajnu u odbrani, a Sonja Petrović je uspela da iznudi slobodna bacanja. Pogodila je jedno za 36:33. Odbrana Srbije je sprečila Britaniju da uhvati priključak. Petrovićeva pogađa trojku za 38:33.

18. minut - Britanke su se probudile.

17. minut - Pogrešile su Srpkinje pa su Britanke pogodile trojku i stigle na minus dva - 35:33.

16. minut - Smanjila je Britanija na minus sedam (35:28), ali Srpkinje loše napade nadoknađuju odbranom. Međutim, ponovo su Britanke u seriji i dloaze do minus pet - 35:30.

15. minut - Pogodila je trojku Sonja Petrović i vratila Srbiji plus sedam - 33:26. Usledio je niz poramašaj trojki i Srpkinja i Britanki, ali sve je prekinula Bruks košem za dva - 35:26.

14. minut - Pogađa Saša Čađo novu trojku za 30:22. Ponovo je Britanija napravila seriju i približila se na 30:26.

13. minut - Izgubile su loptu srpske košarkašice, ali Britanke nisu pogodile koš. To ispravile u sledećem napadu britanske košarkašice.

12. minut - Odbila se lopta od MIlićeve i Britanke imaju novi napad koji rešavaju pogotkom za minus pet - 25:20. Međutim, brzo je stigao odgovor preko Butulije - 27:20.

11. minut - Trojkom otvaraju Britanke drugu deonicu 25:18.

U Areni ima oko 5.000 gledalaca.

I četvrtina

10. minut - Pogodila je Milićeva uz faul, bila je precizna sa linije slobodnih bacanja za plus devet Srbije - 23:14. Uspela je i Velika Britanija da pogodi (23:16). U sledećem napadu, dosuđen je faul nad Draganom Stanaćev koja je pogodila oba slobodna bacanja - 25:16.

9. minut - Greše Srpkinje, Britanke promašuju. Dosuđen je faul nad srpskom košarkašicom, a Čađo pogađa trojku za 20:14.

8. minut - Sonja Petrović pogađa za 17:14 i prekida seriju Britanki.

7. minut - Pritiskaju Britanke i smanjuju na 15:14.

6. minut - Koriste Britanke promašaje Srpkinja, prave seriju 6:0 i smanjuju na 15:12.

5. minut - Uspele su Britanke da pogode i smanje na minus sedam (15:8), a Srpkinje nisu uspele da povećaju prednost.

4. minut - Pogodile su Britanke, a Sonja Petrović promašuje - 12:6 za Srbiju. Trojka Nevene Jovanović donosi Srbiji plus devet - 15:6.

3. minut - Pogodila je i Crvendakić, vodi Srbija 9:2. Miljkovićeva pogađa trojku za 12:4.

2. minut - Promašuju Britanke redom, a Maja Miljković odlično otvara meč i donosi Srbiji 6:0.

1. minut - Pogađa Miljković za vođstvo - 2:0 za Srbiju. Promašile su Britanke, a Srpkinje pogodile za 4:0.