PREMOĆNA ŠPANIJA UKROTILA LAVICE: Srpkinje bez finala Evropskog prvenstva!
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije, Foto: Starsport©

EVROPSKO PRVENSTVO ZA KOŠARKAŠICE

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz lajv.blog na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:36h

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasirala u finale Evropskog prvenstva Španije.

Borile su se Srpkinje protiv Špankinja koje brane titulu kao lavice, uspele su čak i da preokrenu u jednom trenutku, ali nisu imale dovoljno snage da se odlepe. Španija je pobedila sa 71:66.

Uradile su sve što su mogle srpske košarkašice, branile se, nisu posustajale čak ni kada je Španija imala dvocifrenu prednost, ali to nije bilo dovoljno da se skine kruna prvakinjama Evrope.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Jelena Bruks sa 17 poena, a Butulija i Stankovićeva su ubeležile po 12.

Strelci za Srbiju
Strelci za Srbiju foto: Printscreen/FIBA

Španiju je predvodila Endour sa 17 ubačenih koševa, a sledile su je Kruz sa 14, Nikols, Hargaj i Domingez sa po 10.

Strelci za Španiju
Strelci za Španiju foto: Printscreen/FIBA

Špankinje će u finalu igrati sa Francuskom koja je u prvoj polufinalnoj utakmici pobedila Veliku Britaniju sa 63:56.

IV četvrtina

40. minut - Imale su Špankinje slobodna bacanja i iskoristile jedno za 68.66. Sonja Petrović je promašila šut i napravila faul pa je Španija sa slobodnih bacanja otišla na plus četiri - 70:66. zatražila je Marina Maljković tajm-aut na 30 sekundi do kraja, ali napadi nisu urodili plodom pošto je Španija bila vrlo agresivna u odbrani. Sa slobodnih bacanja Španija je pogodila jednom i salvaila sa 71:66.

39. minut - Pokušala je do lopte da dođe Butulija, ali nije supela pa su Špankinje imale kontru koju nisu iskoroistile. Ispala je lopta Bruksovoj.

38. minut - Imale su loptu sa strane Srpkinje, ali Bruks nije uspela pogodi. Odbrana Srbije je odlično uradila posao i obezbedila napad.

37. minut - Sa liniije slobodnih bacanja je pogodila Endur i preokrenula na 67:66.

36. minut - Neprecizna je bila Dabović, loptu je ujrala Čađo, a Sonja petrović pogodila za novo vođstvo Srbije - 66:64.

35. minut - Odbranile su Srpkinje sledeći napada, a Dajana Butulija je pogodila trojku za 64:62 i preokret Srbije, ali su Špankinje brzo izjednačile.

34. minut - Pogodila je Bruks za minus pet 62:57, a Hargaj nad njom pravi faul u nastavku akcije. Iskoristila je oba za minus tri - 62:59. Agresivna odbrana je dala rezultat pa je Srbija brzo stigla na minus jedan 62:61.

33. minut - Napravile su Špankinje grešku u koracima. Selektoru Španije je dosuđena tehnička greška. Bruksova je pogodila slobodno bacanje i smanjila na minus sedam - 60:53. U nastavku meča, Bruks je pogodila za 60:55. Imale su Srpkinje šansu da se još približe, alije Španija povisila na 62:57.

32. minut - Nisu bile precizne Špankinje za tri, a sudije nisu svirale faul nad srpskom košarkašicom. Na drugoj strani, pogodile su Špankinje za 60:52.

31. minut - Počela je Srbija napadom poslednju četvrtinu i prve poene u poslednjoj deonici Srbiji je donela Crvendakić za 58:52.

III četvrtina

30. minut - Odlično su sve uradile srpske košarkašice u odbrani, ali je Jovanovićeva promašila. U nastavku napadapokušala je Butulija za tri, a slobodna bacanja je iznudila Stankovićeva koja je smanjila zaostatak na minus šest - 56:50. Ponovo je španska košarkašica ostala sama i pogodila za 58:50, a na drugoj strani Crvendakićeva je promašila šut za tri poena.

29. minut - Na 56:48 za Španiju povisila je Nikols koja je ostala sama na šutu.

28. minut - Jedno slobodno bacanje je pogodila Butulija, Stankovićeva je upisala ofanzivni skok. Napravila je Španija faul, a Crvendakić je pogodila oba slobodan bacanja za 54:48.

27. minut - Pogodile su Špankinje (54:45), ali Stankovićeva je nastavila da izluđuje špansku odbranu i iznudila slobodna bacanja sa kojih je bila precizna jednom 54:46. Posle ofanzivnog skoka, sudije su dosudile loptu za Srbiju, ali su promenile odluku.

26. minut - Ne daju se srpske košarkašice. Pogađa Stankovićeva za 49:42, ali posle ofanzivnog skoka ponovo je bilo plus devet - 51:42. U nastavku igre Stankovićeva je pogodila i zaradila slobodno bacanje pa je Srbija smanjila na minus šest - 51:45.

25. minut - Pogodila je Dajana Butulija i smanjila je Srbija na minus sedam (47:40), ali su Špankinje ponovo vratile plus devet.

24. minut - Akciju je počela Dabovićeva, a Jelena Bruks je pogodila posle asistencije Stankovićeve 45:38. Precizne su Špankinje sa linije slobodnih bacanja - 47:38.

23. minut - Nastavila je Španija da pogađa (45:36). Za tri je pokušala Ana Dabović, ali nije pogodila.

22. minut - Promašile su Špankinje, ali Srbija nije uspela da iskoristi to pa je propao napad. Lična greška je dosuđena Dabovićevoj, a Špankinje su pogodile za 41:34. Pogodila je Crvendakić (41:36) pa je Španija pogodila ponovo 43:36.

21. minut - Pogađa Ana Dabović za 37:32, ali i Špankinje uzvraćaju. Na drugoj strnia pogodila je Bruks za minus - 39:34.

POLUVREME! Bore se srpske košarkašice, ali Španija vodi sa 37:30.

II četvrtina

20. minut - Pokušala je Srbija sve, ali su na kraju Špankinje otišle na odmor sa 37:30.

19. minut - Borile su se Srpkinje koliko su mogle.

18. minut - Ponovo je NIkolsova pogodila - 37:28. Pokušale su Srpkinje da zabeleže ofanzivan skok, ali nisu uspele. Nije pogodila ni Španija, a za Srbiju je pogodila Sonja Petrović - 37:30.

17. minut - Butulija je pogodila za 26. poen Srbije, a Hargaj je pogdila za 33:26. Uspela je kombinacija Bruks Crvendakić kojie je Srbiji doneo 28. poen, ali Španija je vratila za 35:28.

16. minut - Imala je Srbija dobru odbranu, ali Španija pogađa za 29. poen preko Kruzove (29:24). U sledećem napdau, promašila je Sonja Petrović, a Kruzova je ponovo pogidla za 31:24.

15. minut - Pogodila je Jovanovićeva i smanjila na minus šest - 27:21. Posle gužve, sudije su dodelile loptu Srbija koja je uspela da iznudi faul. Sa linije slobodnih bacanja jednom je bila precizna Dajana Butulija - 27:22.

14. minut - Ponovo je Španija na plus 10 - 27:17. Na liniju slobodnih bacanja došla je Sonja Petrović koja je oba puta precizna za 27:19. Špankinje su promašile obe slobodna bacanja.

13. minut - Agresivna odbrana Srbije je naterala Španiju na grešku, ali se u napadu okliznula Sonja Petrović i izgubila loptu. Španija je pogodila za 24:17 i dobila dodatno slobodno bacanje koje je iskoristila za 25:17.

1 / 3 Foto: Starsport©

12. minut - Konačno koš za Srbiju, pogodila je Dragana Stanković za 21:13. Nikols pogađa jedno slobodno bacanje za 22:13, a na drugoj strani Butulija pogađa za 15. poen Srbije, a posle nje precizna je bila i Stankovićeva za 22:17.

11. minut - Španija ima prvi napad u drugoj četvrtini. Bio je neuspešan, a Srpkinje su ponovo izgubile loptu što je omogućilo kontru Španiji.

I četvrtina

10. minut - Španija ima plus osam (19:11). Nije uspela Milićeva da pogodi, ali preko Domingezova Španija dolazi do plus 10 - 21:11.

9. minut - Špankinje pokazuju zašto su prvakinje Evrope i povele su sa 17:11.

8. minut - Jelena Bruks i Ana Dabović prave akciju za 13:10, a na drugoj strani Špankinje gube loptu. Trojku je promašila Crvendakić, a Španija vraća prednost na plus pet - 15:10. Sa linije slobodnih bacanja bila je precizna Ana Dabović i smanjila na minus četiri - 15:11.

7. minut - Naterala je Milićeva Endor na ličnu grešku, a Jelena Bruks je donela osmi poen Srbiji - 11:8. Na drugoj strani, ponovo pogađaju Špankinje za 13:8.

6. minut - Nova izgubljena lopta Srbije i trojka Španije za 11:6.

5. minut - Odbrana Španije je odlična pa Srbija gubi lopte.

4. minut - Zabeležile su Srpkinje ofanzivni skok, ali nisu poentirale. Na drugoj strani, Špankinje su takođe imale napad koji su promašile, a Ana Dabović je izjedančila na 6:6. Faul u napadu pravi Palau, ali bez koša Srbije. Vodi Španija - 8:6.

3. minut - Jelena Bruks ja zustavljena faulom i sa sa dva slobodna bacanja donela vođstvo Srbiji - 4:2, ali na drugoj strani su pogodile Špankinje za 6:4.

2. minut - Veliko srce Ane Dabović. Sama je završila akciju i poentirala za 2:2. Špankinje su povele sa linije slobodnih bacanja (3:2) i trenutno su bolje u ofanzivnim skokovima od Srpkinja. Međutim, agresivna odbrana Srbije je naterala NIkolsovu na grešku pa Srbija ima napad.

1. minut - Prvi napad ima Srbija, ali bez koša. Na drugoj strani, Špankinje pogađaju i vode sa 2:0.