MICIĆ NA TURBO POGON: Srbin sa 30 poena razbio Fenerbahče i doneo poravnanje u finalnoj seriji!
Vasa Micić je postigao 30 poena, Foto: EPA/Juan Carlos Hidalgo

turski šampionat

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Fenerbahče 101:93, posle produžetka u drugoj utakmici finala turskog plej-ofa.

Nakon preokreta, Efes je uspeo da izjednači rezultat na 1-1 u seriji.

Srpski košarkaš Vasilije Micić bio je najbolji u pobedničkom timu sa 30 poena (8/10 za dva, 3/7 za tri, 5/8 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 6 asistencija za 42 minuta na terenu.

Ekipa Željka Obradovića nakon ubedljivog trijumfa odlučno je počela meč i sredinom druge četvrtine imala velikih 16 poena prednosti (39:23).

Međutim, domaći tim je u drugom delu utakmice igrao mnogo bolje i prvi put poveo u četvrtoj deonici poenima Šejna Larkina, da bi produžetak Feneru obezbedio srpski reprezentativac Nikola Kalinić.

Sjajna partija Vase Micića u pobedi nad Fenerom
Sjajna partija Vase Micića u pobedi nad Fenerom foto: EPA

Efes je u produžetku preuzeo kontrolu i završio utakmicu u svoju korist.

Pored srpskog plejmejkera, u sastavu Ergina Atamana istakli su se Larkin sa 19 poena, Brajant Dansaton sa 15, kao i Brok Motum i Boboa sa po 13.

Kod gostiju Nikolo Meli je upisao 22 poena, Marko Gudurić 18, uz po 2 skoka i asistencije za 39 minuta, Ali Muhamed 17, a Kalinić 13 (2/5 za dva, 2/6 za tri, 3/3 slobodna bacanja), uz 2 skoka i 3 asistencije za 40 minuta.

Fenerbahče će biti domaćin u sledeće dve utakmice, a šampion će biti tim koji prvi dođe do četiri trijumfa.