MALO SMO SE VIŠE MUČILI, ALI ŠTA JE TU JE: Trinkijeri čestitao Slobodi i pohvalio petorku koja je iznela meč!
Andrea Trinkijeri, trener Partizana, Foto: Starsport©

kls, 5. kolo

Košarkaši Partizana pobedili su Slobodu u Užicama sa 84:62 u 5. kolu grupe B Superlige Srbije i zadržali maksimalni učinak u dosadašnjem delu šampionata.

Posle meča u Užicu, trener crno-belih Andrea Trinkijeri dao je svoje viđenje dešavanj ana parketu.

– Čestitam Slobodi na dobroj, tvrdoj partiji. Mi smo dobro počeli, onda smo izgubili koncentraciju u odbrani i napadu što nas je koštalo dve i po četvrtine. Malo smo se više mučili nego što je trebalo, ali na kraju smo pronašli petorku koja je igrala efikasno u odbrani i poslednjih 12-14 minuta igrali onako kako je trebalo igrati celu utakmicu, rekao je Trinkijeri.

Aleksej Nikolić
Aleksej Nikolić foto: Starsport©

I Aleksej Nikolić, koji je sa 15 poena bio najefikasniji u Partizanu, zadovoljan je bio pobedom u Užicu. – Mislim da smo dobro započeli meč, kako treba, kako smo se dogovorili, ali opet smo u nekim situacijama dozvoljavali Slobodi da se razigra u napadu i možda zbog toga izgleda da je utakmica bila teža. Oni su igrali jako i bili spremi, ali mi smo na kraju sa nekoliko dobrih odbrana i kontranapada iskontrolisali utakmicu i na kraju zasluženo pobedili, istakao je Nikolić.