ZVEZDA SLAVILA U ABALIGAŠKOM DERBIJU: FMP nije dorastao šampionima, crveno-beli preskočili najtežu prepreku u grupi
Filip Čović protiv FMP, tima čiji je bio kapiten, Foto: Starsport©

Superliga, 3. kolo

Ekipa sa Železnika će se pognute glave vratiti kući

Objavljeno: 21:51h

U trećem kolu košarkaške Superlige Srbije Crvena zvezda je slavila nad FMP sa 82:65 i na taj način ostala usamljena na prvom mestu tabele A grupe, u kojoj joj je glavni takmac upravo klub sa Železnika.

Već od prve četvrtine videlo se da vladajući šampioni neće imati mnogo problema da slome goste iz beogradskog predgrađa, jer su se još u prvoj četvrtini odvojili na pristojnu rezultatsku distancu od +7, da bi je do poluvremena još povećali na maksimalnih +22.

Mohamed Faje protiv FMP
Mohamed Faje protiv FMP foto: Starsport©

Do početka poslednje deonice FMP se vratio na jednocifreni zaostatak, ponajviše zbog nervozne igre crveno-belih, ali nisu uspeli i potpuno da preokrenu. Tokom tog perioda igre, trener Zvezde Milan Tomić bio je vidno iznerviran nekim potezima njegovih igrača, koji su na sedam minuta do kraja meča imali svega +6, ali su se šampioni vratili na osetnijih i ipak nedostižnih +12.

U redovima pobednika najbolji su bili Dušan Ristić je sa 16 poena i 10 skokova i Filip Čović sa čak 16 asistencija. Simanić je ubacio 15 poena, dok je Dobrić dodao 11.

U gostujućem timu najbolji su bili Dilejni sa 18 i Jeremić sa 15 poena.

Sledeći meč i jedni i drugi će igrati kao domaćini - Zvezda protiv OKK Beograda, FMP protiv Dunava.

Na drugoj utakmici dana iz ove grupe Borac je slavio nad KK Dunavom sa 107:94, dok je u poslednjoj Zlatibor iz Čajetine bio bolji od OKK Beograda sa 89:76 u gostima.