MONSTRUOZNI JOKIĆ IDE PREMA ŠAMPIONSKOM PRSTENU! Denver pobedio Portland, Srbin RAZBIO Blejzerse! (VIDEO)
Nikola Jokić je sve bliže neverovatnom uspehu, Foto: AP/David Zalubowski

nba plej of

Nikola je još jednom predvodio svoj tim do pobede

Nikola Jokić i Denver Nagetsi poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji plej ofa Zapadne konferencije NBA lige, pošto su na domaćem terenu savladali Portland Trejlblejzerse sa 112:101.

Nikola je na terenu proveo čak 41 minut, za to vreme je šutirao 11-18 iz igre (3-5 za tri poena) i 12-12 sa linije penala, a na kraju je zabeležio 37 poena, 9 skokova, 6 asistencija, 3 ukradene lopte i 2 blokade.

U timu Denvera dobri su još bili Džamal Marej sa 23 poena i Pol Milsap sa 19 poena i 6 skokova.

Najbolji u Portlandu bili su Lilard sa 39 poena i Enes Kanter sa 26 poena.

Denver je sigurno ušao u utakmicu, nošen prvo sjajnim Milsapom, koji je dominirao u početku, a zatim i Jokićem, koji je odmarao samo "na kašičice".

Evo partije Nikole Jokića:

U prvoj utakmici večeri Filadelfija je savladala Toronto u gostima sa 94:89 i izjednačila seriju na 1:1.

Džimi Batler je predvodio Sikserse sa 30 poena, a naš Boban Marjanović igrao je samo minut, zabeleživši po skok i izgubljenu loptu za to vreme.

Kod Reptorsa Kavai Leonard ubavio je 35 poena.